Xalqaro kuzatuvchi bilan uchrashuv
Ma'lumki, 2015 yilning 29 mart sanasida bo‘lib o‘tadigan O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti sayloviga tayyorgarlik va uni o‘tkazish jarayonlarini kuzatish maqsadida mamlakatimizga ko‘plab xalqaro tashkilotlar va xorijiy davlatlar vakillari tashrif buyurishgan.
Jumladan, joriy yilning 28 mart kuni Iqtisodiyot vazirligida ushbu kuzatuvchi vakillardan biri - Yaponiya Bosh vazirining maxsus maslahatchisi janob Isao Iidjima bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Ushbu uchrashuv doirasida, shuningdek, Yaponiya va O‘zbekiston Respublikasi o‘rtasidagi ikki tomonlama manfaatli iqtisodiy hamkorlikni yanada rivojlantirish masalalari ham muhokama qilindi. Shu bilan birga, infratuzilma, energetika va tarmoqlar yo‘nalishidagi loyihalarga ham e'tibor qaratildi.

Встреча с международным наблюдателем
В целях наблюдения за ходом подготовки и проведения выборов Президента Республики Узбекистан 29 марта 2015 года в Республику Узбекистан прибыли наблюдатели иностранных государств и международных организаций.
28.03.2015г. в Министерстве экономики состоялась встреча с международным наблюдателем от Японии – специальным советником премьер-министра Японии г-ном Исао Ииджима.
В рамках встречи обсуждены положительные темпы двустороннего экономического сотрудничества между Японией и Республикой Узбекистан в таких секторах, как инфраструктура, энергетика и др.