Vazirlar Mahkamasi Farmoyishi loyihasi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2009 yil 28 yanvardagi PQ-1050-sonli “Mahalliy nooziq-ovqat iste'mol tovarlari ishlab chiqarish kengaytirilishini rag‘batlantirish borasidagi qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi qaroriga muvofiq:
1. O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2012 yil 4 sentyabrdagi 585-f-sonli farmoyishi bilan tasdiqlangan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2009 yil 28 yanvardagi PQ-1050-sonli qaroriga asosan nooziq-ovqat iste'mol tovarlari ishlab chiqarishda foydalaniladigan respublikada ishlab chiqarilmaydigan bojxona to‘lovlaridan (bojxona rasmiylashtiruvi yig‘imlaridan tashqari) ozod qilinadigan butlovchi buyumlar, xom ashyo hamda materiallar Ro‘yxatiga ilovaga (zip, 198,7Kb) muvofiq o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritilsin.
2. Mazkur farmoyishning bajarilishini nazorat qilish O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining birinchi o‘rinbosari R.S. Azimov zimmasiga yuklansin.

Проект Распоряжения Кабинета Министров
В соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан от 28 января 2009 года № ПП-1050 «О дополнительных мерах по стимулированию расширения производства отечественных непродовольственных потребительских товаров»:
1. Внести изменения и дополнения в Перечень комплектующих изделий, сырья и материалов, не производимых в республике, используемых для производства непродовольственных потребительских товаров, освобождаемых от таможенных платежей (кроме сборов за таможенное оформление) в соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан от 28 января 2009 года № ПП-1050, утвержденный распоряжением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 4 сентября 2012 года № 585-ф, согласно приложению (zip, 198,7Kb).
2. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на первого заместителя Премьер-министра Республики Узбекистан Азимова Р.С.