Yaponiyalik jurnalistlar bilan uchrashuv
Joriy yilning 10 iyun kuni Iqtisodiyot vazirligida Yaponiyaning “Asahi Shimbun” gazetasi tahririyati jurnalistlari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Uchrashuvda jurnalistlar vazirlik mas'ul xodimlariga mamlakatimiz ijtimoiy-iqtisodiy masalalar bo‘yicha o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qildilar.
Mazkur uchrashuv doirasida jurnalistlarga mamlakatimizni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish borasida erishilgan yutuqlar, jumladan iqtisodiy o‘sish, aholi turmush darajasi va sifatidagi ijobiy o‘zgarishlar kabi muhim masalalar yuzasidan tegishli ma'lumotlar taqdimoti o‘tkazildi. Bunda asosiy e'tibor mamlakatimizni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishning muhim ustuvor yo‘nalishlariga qaratildi.
Uchrashuv yakunida mehmon - jurnalistlar ajoyib tarzda tashkil etilgan uchrashuv va samimiy qabul uchun o‘z minnatdorchiliklarini bildirishdi.

Встреча с японскими журналистами
10 июня 2015 года в Министерстве экономики состоялась встреча с журналистами японской газеты “Asahi Shimbun”. В ходе встречи журналисты провели интервью по интересующим их социально-экономическим вопросам со специалистами министерства.
В рамках встречи журналистам была представлена подробная презентация, отражающая достигнутые результаты в социально-экономическом развитии страны, в частности уровень экономического роста, изменение уровня и качества жизни населения и т.д. Особое внимание было уделено приоритетным направлениям развития страны на среднесрочный период.
В конце встречи журналисты поблагодарили за теплый прием и организацию благоприятной обстановки в ходе проведения интервью.