O‘ZBEKISTON IQTISODIY FORUMIDA XOTIN-QIZLAR ISHTIROKI
Joriy yilning 3–4-noyabr kunlari Samarqand shahrida bo‘lib o‘tgan II O‘zbekiston Iqtisodiy forumida Iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish vazirligi Xotin-qizlar masalalari bo‘yicha boshlang‘ich tashkiloti a’zolari faol ishtirok etishdi.
Vazirlik Kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Umida Ibatxodjayeva boshchiligida bir guruh xotin-qizlar Samarqanddagi yirik xalqaro tadbirda ishtirok etib qaytishdi.
Ta’kidlash lozimki, boshlang‘ich tashkilot a’zolari o‘z kasbiy bilim va ko‘nikmalarini namoyon etgan holda forum ishining saramali tashkil etilishida va o‘tkazilishida o‘z hissalarini qo‘shishdi. Ular xorijiy mehmonlarga yo‘lboshchilik qilish, gid hamrohligi va tarjimonlik, forum doirasidagi tadbirlarni yuqori darajada tashkillashtirish singari bir qator yo‘nalishlarda faoliyat olib borishdi.
Mamlakatimiz iqtisodiy taraqqiyoti va xalqimiz farovonligi yo‘lida amalga oshirilayotgan bu kabi tadbirlar xalqaro maydonda O‘zbekiston imidjini yanada oshirishga xizmat qilishi, shubhasiz.

PARTICIPATION OF WOMEN AND GIRLS AT THE UZBEKISTAN ECONOMIC FORUM
On November 3-4 of this year, members of the primary organization for Women and Girls of the Ministry of Economic Development and Poverty Reduction took an active part in the II Economic Forum of Uzbekistan, which was held in the historic city of Samarkand.
A group of women led by Umida Ibatkhodzhayeva, chairman of the trade union committee of the Ministry, returned from participating in a major international event in Samarkand.
It should be noted that the members of the primary organization demonstrated their professional knowledge and skills and contributed to the effective organization and holding of the forum. They carried out work in a number of areas, such as:
-escort of foreign guests, -escort of guides and interpreters,
-organization of high-level events within the framework of the forum.
It can be said without a doubt that such work carried out in the name of the economic development of our country and the welfare of our people will further enhance the authority of Uzbekistan in the international arena.