O‘ZBEKISTON IQTISODIY FORUMIDA XOTIN-QIZLAR ISHTIROKI
Joriy yilning 3–4-noyabr kunlari Samarqand shahrida bo‘lib o‘tgan II O‘zbekiston Iqtisodiy forumida Iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish vazirligi Xotin-qizlar masalalari bo‘yicha boshlang‘ich tashkiloti a’zolari faol ishtirok etishdi.
Vazirlik Kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Umida Ibatxodjayeva boshchiligida bir guruh xotin-qizlar Samarqanddagi yirik xalqaro tadbirda ishtirok etib qaytishdi.
Ta’kidlash lozimki, boshlang‘ich tashkilot a’zolari o‘z kasbiy bilim va ko‘nikmalarini namoyon etgan holda forum ishining saramali tashkil etilishida va o‘tkazilishida o‘z hissalarini qo‘shishdi. Ular xorijiy mehmonlarga yo‘lboshchilik qilish, gid hamrohligi va tarjimonlik, forum doirasidagi tadbirlarni yuqori darajada tashkillashtirish singari bir qator yo‘nalishlarda faoliyat olib borishdi.
Mamlakatimiz iqtisodiy taraqqiyoti va xalqimiz farovonligi yo‘lida amalga oshirilayotgan bu kabi tadbirlar xalqaro maydonda O‘zbekiston imidjini yanada oshirishga xizmat qilishi, shubhasiz.

УЧАСТИЕ ЖЕНЩИН И ДЕВУШЕК НА ЭКОНОМИЧЕСКОМ ФОРУМЕ УЗБЕКИСТАНА
3-4 ноября текущего года члены первичной организации по делам женщин и девушек Министерства экономического развития и сокращения бедности, приняли активное участие во II Экономическом форуме Узбекистана, который прошел в историческом городе Самарканд.
Группа женщин во главе с председателем профсоюзного комитета министерства Умидой Ибатходжаевой вернулась с участия в крупном международном мероприятии в Самарканде.
Следует отметить, что члены первичной организации продемонстрировали свои профессиональные знания и навыки и внесли свой вклад в эффективную организацию, также и проведение форума. Они проводили работу по ряду направлений, таких как:
-сопровождение иностранных гостей,
-сопровождение гидов и переводчиков, -организация мероприятий высокого уровня в рамках форума.
Можно без сомнения сказать, что такая работа, проводимая во имя экономического развития нашей страны и благосостояния нашего народа, еще больше повысит авторитет Узбекистана на международной арене.