Ўзбекистон Республикаси Иқтисодий тараққиёт ва қамбағалликни қисқартириш вазирлиги ҳузуридаги Тадбиркорликни ривожлантириш агентлиги Нодавлат нотижорат ташкилотларига қарз маблағлари ажратиш бўйича очиқ танлов ЭЪЛОН ҚИЛАДИ
20/10/2021 - 21:47 3995
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2021 йил 22 июндаги “Ёшлар ва хотин-қизларни касб-ҳунар ва тадбиркорликка ўқитиш дастурларини самарали амалга ошириш ҳамда уларнинг тадбиркорлик фаолияти учун микрокредитлар ажратиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги
388-сон қарори асосида Нодавлат нотижорат ташкилотларга қарз маблағлари ажратиш бўйича очиқ танлов ўтказилади.
2 млн. АҚШ доллари миқдоридаги имтиёзли қарз маблағлари 5 йил муддатга ҳудудлар кесимида тақсимланган ҳолда, ҳар бир ҳудуд (Қорақалпоғистон Республикаси, вилоятлар ва Тошкент шаҳри) учун алоҳида очиқ танлов ўтказилиши белгиланган. Танловда республикада фаолият юритувчи ёшлар ва хотин-қизларни ўқитишга ихтисослашган Нодавлат нотижорат ташкилотлар ўз лойиҳалари билан иштирок этишлари мумкин. Бунда ёшлар ва хотин-қизларни бизнес ва тадбиркорлик кўникмаларига ўқитишни ташкил этиш, ушбу ўқув курсларини муваффақиятли тамомлаган тингловчиларга тадбиркорлик фаолиятларини йўлга қўйиш мақсадидаги лойиҳаларини молиялаштирлишини назарда тутган бўлиши лозим.
Нодавлат нотижорат ташкилотларининг танлов ҳужжатлар тўплами
2021 йил 20 октябрь - 20 ноябрь кунлари соат 10:00 дан 17:00 гача (шанба, якшанба дам олиш кунлари ҳужжатлар қабул қилинмайди) қабул қилинади. Якуний қабул қилиш муддати 2021 йил 20 ноябрь. Белгиланган вақтда тақдим этилмаган танлов ҳужжатлари тўплами қабул қилинмайди.
Танлов ҳужжатлари тўплами Тадбиркорликни ривожлантириш агентлиги номига “Ўзбекистон почтаси” ёки бошқа почта воситалари орқали ҳамда танлов иштирокчилари томонидан тўғридан-тўғри топширилиши мумкин. Иштирокчиларнинг танлов ҳужжатлари тўплами эълонда кўрсатилган манзил бўйича муҳрланган конвертларда (танловда иштирок этиш тўғрисидаги ариза ташқи конверт устига елимланади) қабул қилинади: 100027, Тошкент шаҳри, Қоратош кўчаси, 1-уй, Банклар ассоциацияси биносининг 11-қавати. ade@mineconomy.uz.
Танловда иштирок этиш ва танлов ҳужжатлар тўплами намунасини олиш учун талабгор Агентликнинг қуйидаги манзилларига мурожаат қилиши лозим.

Агентство по развитию предпринимательства при Министерстве экономического развития и сокращения бедности Республики Узбекистан ОБЪЯВЛЯЕТ ОБ ОТКРЫТОМ КОНКУРСЕ по выделению заёмных средств негосударственным некоммерческим организациям
20/10/2021 - 21:48 6118
Агентство по развитию предпринимательства объявляет о начале открытого конкурса среди негосударственных некоммерческих организаций по выделению заемных средств на основании Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан «О мерах по эффективной реализации программ профессионального и предпринимательского обучения молодежи и женщин и выделению микрокредитов для их предпринимательской деятельности» от 22 июня 2021 года №388.
Заемные средства в сумме 2 млн. долларов США на льготной основе сроком на 5 лет, будут распределены по регионам Республики Узбекистан (Республика Каракалпакстан, области и город Ташкент). В конкурсе могут принимать участие негосударственные некоммерческие организации, основным направлением деятельности которых является обучение молодежи и женщин профессии и предпринимательству. В конкурсе будут рассмотрены проекты негосударственных некоммерческих организаций по обучению молодежи и женщин навыкам предпринимательства и бизнеса, а также предусматривающие их кредитование посредством микрокредитных организаций
Пакет документов открытого конкурса ногударственных некоммерческих организаций следует отправить в течении периода с 20 октября по 20 ноября текущего года ежедневно с 10:00 по 17:00 (кроме выходных сб/вс, в выходные дни документы не будут приниматься). Конечной датой принятия пакета документов негосударственных некоммерчесикх организация является 20 ноября 2021 года. Пакеты документов открытого конкурса, отправленные позднее данной даты приниматься не будут.
Пакеты документов открытого конкурса должны быть отправлены на адрес Агентства по развитию предпринимательства посредством “Почты Узбекистана” или иных почтовых служб или непосредственно доставлены в Агентство. Пакеты документов открытого конкурса должны быть отправлены по адресу, указанному в объявлении в запечатанных конвертах (при этом заявлении об участии в конкурсе должно быть приклеено на поверхность конверта). Пакеты документов заявителей будет приниматься по адресу: 100027, город Ташкент улица Караташ, 1, 11-этаж здания Ассоциации банков Республики Узбекистан. Электронная почта: ade@mineconomy.uz.
Для принятия участия в открытом конкурсе и получения образца пакета документов заявителю следует обратиться в Агентство по развитию предпринимательства по следующим контактам: