Saudiya Arabistoni "ACWA Power" kompaniyasi rasmiylarining Iqtisodiy taraqqiyot va kambag'allikni qisqartirish vazirligiga tashrifi
29/01/2021 - 15:11 7372
Joriy yilning 25-yanavarida Saudiya Arabistoni "ACWA Power" kompaniyasining boshqaruv raisi Muhammad Abunayan va kompaniya rasmiylari Iqtisodiy taraqqiyot va kambag'allikni qisqartirish vazirligiga tashrif buyurishdi.
Uchrashuv davomida, Saudiya Arabistoni tomoni O'zbekiston bilan o'zaro aloqalarni rivojlantirishdan mamnunligini, shuningdek, energiya sohasida hamkorlik bilan cheklanmasdan, tibbiyot, qishloq xo'jaligi, turizm, inson kapitalini rivojlantirish va shu kabi qator sohalarda hamkorlik o'rnatishga qiziqish bildirishdi.
O'zbekiston tomoni pandemiya sabab mamlakat iqtisodiyotidagi o'zgarishlarga to'xtalib o'tib, kutilayotgan ijobiy o'sish hamda qator sohalar, jumladan, xususiylashtirish, qishloq xo'jaligi va mevachilikning istiqbollari haqida fikrlar bildirib o'tishdi.
Uchrashuv so'ngida tomonlar samarali hamkorlikni davom ettirishga tayyor ekanliklarini bildirib, o'z minnatdorchiliklarini bildirishdi.

Встреча с представителями компании "ACWA Power" в Министерстве экономического развития и сокращения бедности
29/01/2021 - 15:12 6992
25 января года делегация компании "ACWA Power" (Саудовская Аравия) во главе с председателем совета директоров Мухаммадом Абунаяном совершила визит вежливости в Министерство экономического развития и сокращения бедности.
В ходе встречи гости выразили удовлетворение развитием отношений с Узбекистаном, а также проявили заинтересованность в сотрудничестве в сферах медицины, сельского хозяйства, туризма, развития человеческого капитала и ряде других.
Наша сторона охарактеризовала изменения, вызванные пандемией в экономике республики, рассказала об ожидаемом положительном росте ВВП и продолжающихся преобразованиях. Среди них – приватизация крупных госпредприятий, дальнейшее реформирование аграрного, банковского и других секторов.
В завершение встречи стороны отметили готовность продолжить плодотворное сотрудничество и выразили взаимную благодарность.