17/01/2020 - 17:12 4341
Bugun, “Zarafshon” kinokonsert zalida “Yil tanlovi-2019” taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi. Taqdirlash marosimi O‘zbekiston tarixida ilk marotaba Ommaviy axborot vositasi tomonidan tashkil etildi.
O‘zbekiston Milliy axborot agentligi tomonidan 2019 yilda tizim faoliyatida ochiqlik va shaffoflikni namoyon etgan, xalq bilan ishlashda samarali natijalarga erishgan vazirliklar, davlat va xo‘jalik boshqaruvi organlari, jamoat tashkilotlari, respublika hududlari o‘rtasida o‘tkazilgan mazkur tanlov natijalarga ko‘ra, “2019 yilning eng namunali vazirligi” yo‘nalishida Iqtisodiyot va sanoat vazirligi ikkinchi o‘rin bilan taqdirlandi.
Iqtisodiyot va sanoat vazirligi faoliyatiga yuksak ishonch bildirgan va mazkur tanlovda qo‘llab-quvvatlagan barcha ommaviy axborot vositalari vakillari, jumladan jurnalistlar, blogerlar hamda yurtdoshlarimizga vazirlik rahbariyati va jamoasi nomidan minnatdorchilik bildiramiz.
O‘z navbatida, bunday muvaffaqiyatga erishishimizda vazirlik jamoasi har bir xodimining munosib hissasi borligini ham alohida e’tirof etish joiz.

17/01/2020 - 19:42 3534
Сегодня, в киноконцертном зале “Зарафшан” прошла церемония награждения конкурса “Выбор года - 2019”. Впервые в истории Узбекистана конкурс организован с участием представителей СМИ, включая блогеров.
По результатам конкурса, организованного Национальным информационным агентством Узбекистана среди министерств, ведомств, органов государственного и хозяйственного управления, общественных организаций, в категории «Самое образцовое министерство 2019 года» Министерство экономики и промышленности заняло второе почетное место.
От имени руководства и коллектива Министерства экономики и промышленности мы хотели бы поблагодарить всех представителей средств массовой информации, включая журналистов и блогеров, а также наших соотечественников, которые выразили большое доверие и поддержали нас в этом конкурсе.