Germaniyaning “Berlin Economics” kompaniyasi vakili bilan uchrashuv
Iqtisodiyot va sanoat vazirining o‘rinbosari - Kichik biznes va xususiy tadbirkorlikni rivojlantirish agentligi direktori Ganisher Mamatqulov 2019 yilning 12 noyabr kuni Germaniyaning “Berlin Economics” konsalting kompaniyasi vakili bilan uchrashdi.
Uchrashuvda Davlatimiz rahbarining tashabbusi bilan Iqtisodiyot va sanoat vazirligi huzuridagi Kichik biznes va xususiy tadbirkorlikni rivojlantirish agentligining tashkil etilishi mamlakatimizda tadbirkorlikni taraqqiy ettirishning yangi bosqichi ekani ta’kidlandi.
Uchrashuv davomida tomonlar kichik biznes va xususiy tadbirkorlikni rivojlantirishni qo‘llab-quvvatlash yuzasidan fikr almashdilar hamda mazkur sohada hamkorlik qilish yo‘nalishlarini muhokama qildilar. Xususan, kompaniya tomonidan respublikamizda “o‘rta biznes” toifasini joriy etish hamda tadbirkorlik sub’ektlari uchun o‘quv kurslarini tashkil etish masalalari borasida kelishuvga erishildi.

Встреча с представителем немецкой компании «Berlin Economics»
Заместитель министра экономики и промышленности - директор Агентства по развитию малого бизнеса и предпринимательства при Министерстве экономики и промышленности Республики Узбекистан Ганишер Маматкулов 12 ноября 2019 года встретился с представителем немецкой консалтинговой компании «Berlin Economics».
На встрече было отмечено, что созданное по инициативе главы государства Агентство по развитию малого бизнеса и частного предпринимательства при Министерстве экономики и промышленности Республики Узбекистан положило основу для начала нового этапа развития предпринимательства в стране.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями в области поддержки развития малого бизнеса и предпринимательства, а также обсудили направления сотрудничества в этой сфере. В частности, достигнута договоренность о содействии компании по вопросам внедрения в республике категории «среднего бизнеса», а также организации учебных курсов для субъектов предпринимательства.