O‘zbekiston nimasi bilan jozibador?
Avval xabar berilganidek, joriy yilning iyul oyida “ATAMEKENBUSINESS” Media-xolding kompaniyasi (Qozog‘iston) tasvirga olish guruhi mamlakatimiz haqida hujjatli film tayyorlash maqsadida O‘zbekistonga tashrif buyurgan edi.
Tashrif davomida ularga Investitsiya va tashqi savdo vazirligi, Iqtisodiyot va sanoat vazirligi rahbariyati bilan uchrashuv hamda Andijon va Farg‘ona viloyatlariga safar uyushtirilgan edi.
Quyidagi havolada Atameken Business telekanali tomonidan tayyorlangan “Qo‘shnilar: O‘zbekiston” nomli hujjatli film (rus tilida) taqdim etilgan. Unda O‘zbekistonning tarixiy-madaniy taraqqiyoti, so‘nggi yillarda amalga oshirilgan islohotlar natijasi va samarasi, respublikada biznes yuritishning istiqbollari va umuman yaratilgan investitsion muhit haqida so‘z boradi.

Чем удивляет сегодняшний Узбекистан?!
Как сообщалось ранее, в начале июля т.г. съемочная группа Медиа-холдинга «ATAMEKENBUSINESS» (Казахстан) посетила Узбекистан с целью подготовки документального фильма о нашей стране.
В ходе их пребывания были организованы встречи с руководством Министерства инвестиций и внешней торговли, Министерства экономики и промышленности, а также организовано посещение Андижанской и Ферганской областей.
Ниже по ссылке представлен документальный фильм, подготовленный телеканалом Atameken Business - «Соседи: Узбекистан!», где рассказывается о культурно-историческом развитии страны, перспективах ведения бизнеса в Узбекистане и созданном инвестиционном климате в целом и др.