“ATAMEKENBUSINESS» Media-xolding guruhining tashrifi
Bugun, 9-iyul kuni Iqtisodiyot va sanoat vazirligiga “ATAMEKENBUSINESS» Media-xoldingi (Qozog‘iston Respublikasi) tasvirga oluvchi guruhi tashrif buyurdi.
Ushbu media-xolding guruhining respublikamizga kelishidan maqsadi – o‘zbek xalqining madaniy-tarixiy qadriyatlari, kichik biznes va xususiy tadbirkorlikning rivoji, umuman O‘zbekistonning iqtisodiy taraqqiyoti haqida hujjatli film olishdan iborat.
Media-xolding guruhi a’zolariga vazir o‘rinbosari Soxib Saifnazarov intervyu berdi. U o‘z intervyusida mamlakatimizdagi iqtisodiy yangilanishlar, kichik biznes ravnaqi uchun yaratilayotgan imkoniyatlar, qolaversa, O‘zbekiston bilan Qozog‘iston davlatlari o‘rtasidagi istiqbolli hamkorliklar to‘g‘risida batafsil ma’lumot berdi.
Media-xolding guruhi yurtimizning Andijon va Farg‘ona viloyatlariga ham borib, ushbu hududlardagi ishlab chiqarish ob’ektlari bilan tanishmoqchi.

Министерство экономики и промышленности посетила съемочная группа Медиа-холдинга «ATAMEKENBUSINESS» (Казахстан)
09/07/2019 - 19:55 6931
Сегодня, 9 июля, Министерство экономики и промышленности посетила съемочная группа Медиа-холдинга «ATAMEKENBUSINESS» (Казахстан).
Съемочная группа медиа-холдинга прибыла в нашу республику с целью подготовки документального фильма о культурно-исторических ценностях узбекского народа, развитии малого бизнеса и частного предпринимательства в Узбекистане и экономическом развитии страны в целом.
В ходе встречи заместитель министра экономики и промышленности Сахиб Саифназаров подробно рассказал об экономическом развитии страны, осуществляемых мерах по развитию малого бизнеса, а также о перспективах сотрудничества с Казахстаном.
Съемочная группа также планирует посетить Андижанскую и Ферганскую области республики с целью ознакомления с производственными объектами этих регионов.