Iqtisodiyot vazirligida uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 5 sentyabrida O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot vazirligida «Uoll Strit Djournal» jurnalining muxbiri Yaroslav Trofimov bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida muxbir 2017-2021 yillarda O‘zbekistonni yanada  rivojlantirishning Harakatlar Strategiyasiga binoan, mamlakat ijtimoiy-iqtisodiy hayotida so‘nggi yillarda amalga oshirilayotgan yangilanishlar, bunyodkorliklar bilan tanishtirildi.
Iqtisodiyot vaziri Galina Saidova tomonidan mamlakatimiz sanoatidagi tarkibiy o‘zgarishlar, qishloq xo‘jaligi, soliq tizimi, bojxona va valyuta sohasida hamda xususiy tadbirkorlik va kichik biznesning muvaffaqiyatli rivojlanishi uchun yaratilgan qulay ishbilarmonlik muhiti to‘g‘risida batafsil ma'lumotlar berildi.
Shuningdek, uchrashuvda O‘zbekiston Respublikasining yaqin va uzoq qo‘shni davlatlar bilan savdo-sotiq aloqalarining bugungi holati va istiqboldagi hamkorliklari to‘g‘risida o‘zaro fikr almashildi.
Ma'lumki, kuniga 1,2 million nusxada chop etiladigan va oyiga 42 million internet-o‘quvchilariga ega bo‘lgan «The Wall Street Journal» Amerikaning eng yirik va nufuzli nashrlaridan biri sanaladi. Unda, siyosat, iqtisodiyot, moliya, madaniyat yangiliklariga doir tahliliy materiallar berib boriladi.

Встреча в Министерстве экономики
Сегодня в Министерстве экономики Республики Узбекистан прошла встреча с корреспондентом «Уолл Стрит Джоурнал» Ярославом Трофимовым.
Как известно, «The Wall Street Journal» является крупнейшим и одним из самых влиятельных американских изданий с ежедневным тиражом в 1,2 млн. газет и 42 млн. интернет-читателей в месяц. Существуют европейское и азиатское издания газеты. Печатаются новости политики, экономики, финансов, аналитики, культуры.
В ходе встречи корреспондент был ознакомлен  существенными изменениями в экономике Узбекистана в последние годы, согласно Стратегии дальнейшего развития страны в 2017-2021 годах. Министром экономики Галиной Саидовой была представлена подробная информация о структурных преобразованиях в промышленности, сельском хозяйстве,  налоговой системе, таможенной и валютной сферах, а также создаваемой в стране благоприятной деловой среды для развития частного предпринимательства и малого бизнеса.
Были обсуждены также вопросы текущего состояния и перспективы торгового сотрудничества Республики Узбекистан со странами ближнего и дальнего зарубежья.