Mozori Sharifda “Artel” mahsulotlari taqdimoti
Yaqinda Afg‘onistonning Mozori Sharif shahrida O‘zbekistonda faoliyat ko‘rsatadigan “Artel” kompaniyasi maishiy texnika vositalarining taqdimoti bo‘lib o‘tdi. Unda 100 nafardan ziyod tadbirkor hamda ommaviy axborot vositalari vakillari ishtirok etdilar.
Mazkur tadbirni o‘tkazishdan ko‘zlangan maqsad, avvalo, keng jamoatchilikni va biznes doiralar vakillarini mamlakatimizda ishlab chiqarilayotgan zamonaviy sanoat mahsulotlarining turlari hamda bu sohadagi imkoniyatlarimiz bilan yaqindan tanishtirish, shuningdek, O‘zbekiston va Afg‘oniston o‘rtasidagi savdo-iqtisodiy munosabatlarni yanada mustahkamlash, xususiy tadbirkorlik sub’ektlari bilan o‘zaro sherikchilik aloqalarini o‘rnatishdan iboratdir.
Taqdimot chog‘ida “Artel” tomonidan ishlab chiqarilgan maishiy texnika vositalarining 50 dan ortiq turi, ularning texnik xususiyatlari hamda kompaniyaning imkoniyatlari haqidagi batafsil ma’lumotlar ishtirokchilar e’tiboriga havola qilindi.
“Bobur Samim” kompaniyasi (“Artel”ning hududiy distribyutorlik markazi) bo‘lim boshlig‘i Habibullo Mustafoning ta’kidlashicha, mazkur kompaniya brendi ostida ishlab chiqarilayotgan mahsulotlar Afg‘onistonning sharqiy hududlaridagi bozorlarda qisqa davr ichida munosib o‘rinni egalladi. Bugungi kunga kelib ularga bo‘lgan talab tobora ortib bormoqda.
Shu o‘rinda H.Mustafo mamlakatimiz iqtisodiyotining ko‘plab sohalarida erishilgan muvaffaqiyatlarni yuqori baholar ekan, o‘zbekistonlik va afg‘onistonlik tadbirkorlarni o‘zaro hamkorlikni yanada rivojlantirishga chaqirdi.

В Мазари-Шарифе представлена продукция Artel
В афганском Мазари-Шарифе состоялась презентация товаров бытовой техники узбекской компании Artel. В мероприятии приняли участие свыше ста предпринимателей и представителей торговых сетей северных провинций Афганистана, а также СМИ.
Выставка преследовала цель ознакомить общественность и бизнес-круги этой страны с широким ассортиментом выпускаемой  в Узбекистане современной промышленной продукции, возможностями сферы, а также способствовать укреплению узбекско-афганских торгово-экономических связей, установлению делового партнерства между представителями частного сектора.
В ходе презентации была представлена подробная информация о более 50 модификаций товаров бытовой техники, выпускаемых под брендом Artel, их технических характеристиках, производственных мощностях предприятий узбекской компании.
В своем выступлении на мероприятии начальник отдела компании «Бабур Самим» (дистрибьютор Artel  в Афганистане) Хабибулла Мустафа отметил, что производимые под данным брендом товары за короткое время заняли достойное место на рынках северных провинций Афганистана, и сейчас спрос на них растет с каждым днем.
Наряду с этим, Х.Мустафа высоко оценил достижения нашей страны в различных отраслях экономики и призвал узбекских и афганских предпринимателей активизировать сотрудничество.