11/07/2017 - 12:40 17363
Unda vazir hamda uning o‘rinbosarlari, Hay'at a'zolari, bosh boshqarma, boshqarma va bo‘lim boshliqlari, vazirlik tasarrufidagi tashkilotlar rahbarlari, shuningdek vazirliklar, idoralar va xo‘jalik birlashmalari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi Iqtisodiyot vaziri, viloyatlar va Toshkent shahar iqtisodiyot va hududlarni kompleks rivojlantirish bosh boshqarmalari rahbarlari ishtirok etadilar.
Yig‘ilishda 2017 yilning I yarim yilligida respublikani ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish yakunlari, 2017 yilda tarmoqlar, iqtisodiyot sohalari va hududlarni yanada barqaror rivojlanishini ta'minlash borasida vazirlik va uning quyi tashkilotlari oldida turgan ustuvor vazifalar, shuningdek 2018 yilda mamlakat iqtisodiyoti rivojlanishining asosiy parametrlarini prognoz qilish kabi masalalar ko‘rib chiqiladi.

11/07/2017 - 12:42 10987
12 июля 2017 года в Министерстве экономики Республики Узбекистан состоится расширенное заседание Коллегии.
На заседание примут участие министр, заместители министра, члены Коллегии, начальники главных управлений, управлений и отделов министерства, руководители подведомственных организаций, а также руководители министерств, ведомств и хозяйственных объединений, Министерства экономики Республики Каракалпакстан, главных управлений экономики и комплексного развития территорий областей и г. Ташкента.
Повестка дня коллегии: “Об итогах социально-экономического развития республики за I полугодие 2017 года, первоочередных задачах министерства и подведомственных организаций по обеспечению дальнейшего устойчивого развития отраслей, сфер экономики и территорий республики в 2017 году, а также прогнозах основных параметров развития экономики страны в 2018 году».