Xatlovdan o‘tkazilgan texnik talablar
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2016-yil 5-oktabrdagi PF-4848-sonli “Tadbirkorlik faoliyatining jadal rivojlanishini ta'minlashga, xususiy mulkni har tomonlama himoya qilishga va ishbilarmonlik muhitini sifat jihatidan yaxshilashga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi Farmoniga muvofiq tegishli vazirlik va idoralar tomonidan barcha texnik talablar (sanitariya, ekologiya, shaharsozlik normalari va qoidalari, yong‘in xavfsizligi qoidalari, standartlashtirishga doir normativ hujjatlar va texnik normativlar) xatlovdan o‘tkazildi.
Xatlov yakuniga ko‘ra tadbirkorlik faoliyatini amalga oshirishda ishlatiladigan normativ hujjatlar ro‘yxatlari aniqlandi va shakllantirildi.

Проведена инвентаризация технических требований
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан «О дополнительных мерах по обеспечению ускоренного развития предпринимательской деятельности, всемерной защите частной собственности и качественному улучшению делового климата» от 05.10.2016г. №УП-4848, соответствующими министерствами и ведомствами проведена инвентаризация всех технических требований (санитарные, экологические, градостроительные нормы и правила, правила пожарной безопасности, нормативные документы по стандартизации и технические нормативы).
По итогам инвентаризации определены и сформированы перечни нормативных документов, используемых в осуществлении предпринимательской деятельности.