O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot vazirligida Jahon bankining Yevropa va Markaziy Osiyo davlatlari bo‘yicha vitse-prezidenti Siril Myuller bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
20/01/2017 - 12:58 8186
Joriy yilning 19-yanvar kuni O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot vazirligida Jahon bankining Yevropa va Markaziy Osiyo davlatlari bo‘yicha vitse-prezidenti Siril Myuller boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda ikkala taraf ham O‘zbekiston Respublikasining Jahon banki bilan hamkorligi tobora kuchayib borayotganligini qayd etdilar. Shuningdek, elektr-energetika, irrigatsiya va kommunal tarmoqlarni modernizatsiya qilish, suv ta'minoti, ishlab chiqarish, transport va ijtimoiy infratuzilmani rivojlantirish yo‘nalishlaridagi istiqbolli investitsion loyihalarni amalga oshirishni kengaytirish masalalarini muhokama qildilar.
O‘tgan yili qabul qilingan 2020-yilgacha hamkorlik qo‘shma dasturiga 27 muhim loyiha kiritilgan, uning umumiy qiymati 4 milliard dollardan iborat, shundan 3 milliard dollari Jahon banki kreditlaridir.

Информационное сообщение о проведенной встрече в Министерстве экономики Республики Узбекистан с вице-президентом Всемирного банка по странам Европы и Центральной Азии Сирилом Мюллером
20/01/2017 - 13:00 7625
19 января т.г. в Министерстве экономики Республики Узбекистан состоялась встреча с делегацией Всемирного банка во главе с вице-президентом Всемирного банка по странам Европы и Центральной Азии Сирилом Мюллером.
На встрече стороны отметили динамично развивающееся сотрудничество Республики Узбекистан с Всемирным банком, обсудили направления расширения реализации перспективных инвестиционных проектов в сферах электроэнергетики, модернизации ирригационных и коммунальных сетей, водоснабжения, развития производственной, транспортной и социальной инфраструктуры.
В 2016 году принята совместная Программа сотрудничества до 2020 года, которая включает 27 приоритетных инвестиционных проектов общей стоимостью 4 миллиарда долларов и суммой кредитов Всемирного банка на 3 миллиарда долларов.