“CAB” MChJ vakillari bilan uchrashuv
Joriy yilning 30-noyabr kuni Iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish vazirligida Rossiyaning “CAB” MChJ kompaniyasi vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda Markaziy Osiyo va Yevroosiyo iqtisodiy ittifoqi mamlakatlarida biznesni rivojlantirish bo‘yicha direktor Andrey Okladnikov, axborot texnologiyalari bo‘yicha direktor Pyotr Dikiy, bosh direktorning maslahatchisi Oleg Rubtsov, loyiha rahbari Ruslan Amirbekov, vazirlikning Xalqaro hamkorlikni rivojlantirish va protokol xizmati departamenti direktori Shuhrat Matkarimov hamda departamentning mas’ul xodimlari ishtirok etdilar.
Uchrashuvning asosiy mavzulari “CAB” MChJ haqida umumiy ma’lumotlar, ishlab chiqilayotgan va joriy etilayotgan raqamli dasturiy mahsulotlar va boshqalar bo‘ldi.
Uchrashuv davomida mehmonlar “Tax free” (Digitax) tizimining raqamli platformalari, mehnat resurslarini boshqarish uchun raqamli xizmatlar majmuasi, shuningdek, sog‘liqni saqlash va transport sohasidagi raqamli xizmatlarni ishlab chiqish bo‘yicha tajriba almashdilar.
O‘z navbatida, O‘zbekiston tomoni mehmonlarga mamlakatimizda xizmatlarni rivojlantirish sohasida amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar, shuningdek, ushbu yo‘nalishda raqamlashtirishni joriy etish masalasining ahamiyati haqida ma’lumot berdi.
Uchrashuv yakunida tomonlar turli yo‘nalishlarda o‘zaro manfaatli hamkorlik qilishga kelishib oldilar.

Meeting with representatives of “CAB” LLC
On November 30 of this year, at the Ministry of Economic Development and Poverty Reduction a meeting was held with representatives of the Russian company “CAB” LLC.
The meeting was attended by Andrey Okladnikov, Director of Business Development in Central Asia and the EAEU, Peter Dikiy, Director of Information Technology, Oleg Rubtsov, Advisor to the General Director, Ruslan Emirbekov, Project Manager, Shukhrat Matkarimov, Director of the Department of International Cooperation and Protocol Service of the Ministry, as well as responsible representatives of the department.
The main topics of the meeting for discussion were general information about the company “CAB” LLC, developed and implemented digital software products, etc.
During the meeting, the guests shared their experience in the development of digital platforms of the “Tax free” system (Digitax), a complex of digital services for human resource management, as well as digital services in the field of healthcare and transport.
In turn, the Uzbek side informed the guests about the ongoing large-scale reforms in our country in the service development industry, as well as the importance of introducing digitalization in this segment.