Turkiya Respublikasining Qishloq xo‘jaligi va qishloq hududlarini rivojlantirishni qo‘llab-quvvatlash tashkiloti vakillari bilan uchrashuv
29/11/2022 - 18:26 2711
Joriy yilning 28-noyabr kuni Iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish vazirining birinchi o‘rinbosari Erkin Rustamov Turkiya Respublikasi Qishloq xo‘jaligi va qishloq hududlarini rivojlantirishni qo‘llab-quvvatlash tashkiloti prezidenti Muxammed Adak boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuvda Iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish vazirligi mas’ul departament direktorlari, mehmonlar tomonidan Loyihalarni amalga oshirish bosh koordinatori Axmet Yazar, Loyihalarni moliyalashtirish bosh koordinatori Jixan Qoraxon, Xalqaro hamkorlik bo‘yicha mutaxassis Kyurshat Yilmaz hamda tashkilot eksperti Murat Subashilar ishtirok etishdi.
Hududlarni kompleks rivojlantirish va ushbu yo‘nalishdagi Turkiya Respublikasining tajribasi bilan tanishish uchrashuvning asosiy muhokama mavzusiga aylandi.
Uchrashuv avvalida mehmonlar Qishloq xo‘jaligi va qishloq hududlarini rivojlantirishni qo‘llab-quvvatlash tashkilotining asosiy vazifalari, 15 yillik faoliyati davomida loyihalarni moliyalashtirish va hududlarni rivojlantirishda ushbu tashkilot tomonidan amalga oshirilayotgan ishlar bo‘yicha ma’lumotlar berishdi.
O‘z navbatida O‘zbekiston tomoni bugungi kunda mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar va unda hududlarni rivojlantirish omilining asosiy yo‘nalishlari va loyihalarni amalga oshirishda xorijiy hamkorlar bilan hamkorlikni rivojlantirish borasida fikr almashdilar.

Meeting with representatives of the Agricultural and Rural Development Support Organization of the Republic of Turkey
29/11/2022 - 18:26 3084
On November 28 of this year, First Deputy Minister of Economic Development and Poverty Reduction Erkin Rustamov held a meeting with a delegation headed by the President of the Agricultural and Rural Development Support Organization of the Republic of Turkey, Mohammed Adak.
The meeting was attended by the directors of the responsible departments of the Ministry of Economic Development and Poverty Reduction, the General Coordinator of Project Implementation Ahmet Yazar, the General Coordinator of Project Financing Jihan Korakhan, the Expert on International Cooperation Kurshat Yilmaz and the Expert of the Organization Murat Subashi.
The main topic of the meeting was the complex development of regions and acquaintance with the experience of the Republic of Turkey in this direction.
At the beginning of the meeting, the guests provided information about the main tasks of the Agricultural and Rural Development Support Organization, the activities carried out by this organization in the field of project financing and regional development for 15 years of its activity.
In turn, the Uzbek side exchanged views on the ongoing reforms in our country and the main directions of regional development in it, as well as the development of cooperation with foreign partners in the implementation of projects.