16/08/2022 - 10:21 2862
Joriy yilning 15-avgust kuni O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish vazirligida Jahon banki bosh iqtisodchisi Uilyam Zeytts va bank eksperti Sevilya Muradova ishtirokida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda vazirlik tomonidan Kambag‘allikni qisqartirish siyosatini yuritish departamenti direktori o‘rinbosari Sobir Xaytmuratov, departament xodimlari hamda Prognozlashtirish va makroiqtisodiy tadqiqotlar instituti direktori o‘rinbosari Tursun Аhmedov ishtirok etishdi.
Tоmоnlar o‘tgan yillar davоmida amalga оshirilgan ishlar, tasdiqlangan mexanizm va chоra-tadbirlar yuksak samaralar berayotganligini, kelgusida ko‘p tоmоnlama hamkоrlikni yanada mustahkamlash va kengaytirish hamda qo‘shma tashabbuslarni qo‘llab-quvvatlashdan manfaatdоr ekanliklarini tasdiqladilar.
Tadbirda O‘zbekistonda ishlab chiqilayotgan kambag‘allikni qisqartirish strategiyasi, uning asosiy yo‘nalishlari hamda belgilanayotgan maqsad va vazifalar keng muhokama qilindi.
Tomonlar o‘tgan yillarda amalga oshirilgan ishlar, tasdiqlangan mexanizm va chora-tadbirlar yuqori natija berayotganini, kelgusida esa ko‘p tomonlama hamkorlikni yanada mustahkamlash va kengaytirish hamda birgalikda ishlab chiqiladigan tashabbuslarni qo‘llab-quvvatlashdan manfaatdor ekanliklarini taʼkidladilar.

16/08/2022 - 10:21 3860
On August 15 of this year, a meeting was held at the Ministry of Economic Development and Poverty Reduction of the Republic of Uzbekistan with the participation of World Bank Chief Economist William Seitz and banking expert Seville Muradova.
The meeting was attended by Deputy Director of the Department for the Management of the Poverty Reduction Strategy Sobir Haitmuratov, employees of the department, as well as Deputy Director of the Institute of Forecasting and Macroeconomic Research Tursun Akhmedov.
The parties confirmed that the work done over the past years, the approved mechanisms and measures are yielding high results, and in the future they are interested in further strengthening and expanding multilateral cooperation and supporting joint initiatives.
The poverty reduction strategy being developed in Uzbekistan, its main directions, as well as the planned goals and objectives were also widely discussed at the event.