15 va 16 oktyabr kunlari Nukus va Urganchda energiya samaradorligi bo'yicha davra suhbatlari bo'lib o'tadi
11/10/2019 - 12:44 6979
Joriy yilning 15 va 16 oktyabr kunlari Nukus va Urganch shaharlarida O'zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoniga bag'ishlangan davra suhbatlari bo'lib o'tadi.
№ PP-4422, 22.08.2013y. “Iqtisodiyot tarmoqlari va ijtimoiy sohaning energiya samaradorligini oshirish, energiya tejovchi texnologiyalarni joriy etish va qayta tiklanuvchi energiya manbalarini rivojlantirishning tezkor chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qarori, shuningdek "Sanoat korxonalarining energiya samaradorligini oshirish" loyihasi to'g'risida.
Davra suhbatlarida Qoraqalpog'iston Respublikasi Vazirlar Kengashi raisining birinchi o'rinbosari, Xorazm viloyati hokimligi vakillari, elektr tarmoqlari va gaz ta'minoti hududiy va tuman korxonalari rahbarlari, savdo palatasi vakillari, sanoat korxonalari rahbarlari, ommaviy axborot vositalari vakillari va boshqalar ishtirok etadi.
Ushbu tadbirlar ishtirokchilarning iqtisodiy va ijtimoiy sohalarda energiya samaradorligini oshirishning ahamiyati, shuningdek, energiya tejaydigan texnologiyalar va uskunalarni joriy etishning afzalliklari to'g'risida xabardorligini oshirish uchun ishlab chiqilgan. Erishilgan natijalar amalga oshirilgan loyihalar misolida ko'rib chiqiladi.
Bunday uchrashuvlar oktyabr va noyabr oylarida O'zbekiston Respublikasining barcha mintaqalarida bo'lib o'tadi.

15 и 16 октября в Нукусе и Ургенче пройдут круглые столы по энергоэффективности
15 и 16 октября текущего года в городах Нукус и Ургенч пройдут круглые столы, посвященные Постановлению Президента Республики Узбекистан
№ПП-4422 от 22.08.2019г. «Об ускоренных мерах по повышению энергоэффективности отраслей экономики и социальной сферы, внедрению энергосберегающих технологий и развитию возобновляемых источников энергии», а также Проекту «Повышение энергоэффективности промышленных предприятий».
В круглых столах предусмотрено участие Первого заместителя Председателя Совета Министров Республики Каракалпакстан, представителей Хокимията Хорезмской области, руководителей территориальных и районных предприятий электрических сетей и газоснабжения, представителей торгово-промышленной палаты, руководителей промышленных предприятий, представителей СМИ и т.д.
Данные мероприятия призваны расширить осведомленность участников в важности повышения энергоэффективности в отраслях экономики и социальной сфере, а также преимуществах внедрения энергосберегающих технологий и оборудования. Достигнутые результаты будут рассмотрены на примерах уже реализованных проектов.
Подобного рода встречи будут проходить в течение октября и ноября месяцев по всем областям Республики Узбекистан.