04/03/2019 - 18:33 9859
Ishlab chiqarish korxonalarida, shu jumladan kichik biznes sub'yektlarida energiya tejovchi texnologiyalarni joriy etish tajribasi hamda energiya samaradorligini oshiruvchi tadbirlarga investitsiya jalb etishning foyda va afzalliklarini ko‘rsatish maqsadida 2019 yil 1 mart kuni Surhondaryo viloyati Termiz shahridagi ishlab chiqarish korxonalarida, shu jumladan kichik biznes sub'yektlari, xamda tijorat banklarining vakillari ishtirokida davra suhbati o‘tkazildi.
Shuningdek, Loyixani muvofiqlashtirish guruhi ikkita sanoat korxonasiga - “Jarqo‘rg‘onneftkaytaishlash” va “Surhon kombinati” (temir beton mahsulotlari)  tashrif buyurib, ularning rahbariyati bilan ushbu kredit liniyasidan foydalangan holda  istiqbolli sub-loyihalarni amalga oshirish masalalarni ko‘rib chiqdilar.

04/03/2019 - 18:35 10577
1 марта 2019 года в городе Термез Сурхандарьинской области был проведен круглый стол с представителями промышленных предприятий и малого бизнеса, а также коммерческих банков.
Как известно, основная цель данного круглого стола – показать промышленным предприятиям и субъектам малого бизнеса преимущества и опыт во внедрении энергосберегающих технологий, а также пользу получаемую в результате привлечения инвестиций в энергоэффективность.
Также Группа координации проекта посетила два промышленных предприятия – СП АО “Джаркурганефтепереработка” и АО “Сурхон комбинати” (ЖБИ), где были проработаны перспективные суб-проекты для реализации в рамках данной кредитной линии.