Nurafshon shahrida navbatdagi davra suhbati bo‘lib o‘tdi
2019 yil 27 fevral kuni Toshkent viloyatining Nurafshon shahrida ishlab chiqarish korxonalarida, shu jumladan kichik biznes sub'yektlari hamda tijorat banklarining vakillari ishtirokida uchrashuv o‘tkazildi.
Davra suhbati davomida Loyihaning afzalliklari va kredit mablag‘lari hisobidan loyihalarni moliyalashtirish tartiblari to‘g‘risida tinglovchilarga batafsil ma'lumot berildi.
Shu bilan birga tadbir davomida “O‘zbekiston metallurgiya kombinati” AJ, “Bekobodsement” AJ kabi yirik korxonalar vakillari Loyiha doirasida energosamardor uskunalarni joriy etish natijalari va tajribalari to‘g‘risida ishtirokchilar bilan o‘rtoqlashdilar.
Eslatib o‘tamiz, mazkur davra suhbatining asosiy maqsadi - ishlab chiqarish korxonalarida, jumladan kichik biznes sub'yektlarida energiya tejovchi texnologiyalarni joriy etish tajribasi hamda energiya samaradorligini oshiruvchi tadbirlarga investitsiya jalb etishning foyda va afzalliklarini ko‘rsatishdan iborat.

В городе Нурафшон прошел очередной круглый стол
27 февраля 2019 года в городе Нурафшон Ташкентской области была проведена встреча с представителями промышленных предприятий и малого бизнеса, а также коммерческих банков.
На мероприятии была дана информация о преимуществах и процедурах финансирования проектов за счет указанных кредитных средств.
На встрече также выступили представители предприятий АО “Узбекский металлургический комбинат” и АО “Бекабадцемент”, которые поделились своим опытом и результатами по внедрению энергосберегающих технологий в рамках данного Проекта.
Напоминаем, что основная цель данного круглого стола – показать промышленным предприятиям и субъектам малого бизнеса преимущества и опыт во внедрении энергосберегающих технологий, а также пользу получаемую в результате привлечения инвестиций в энергоэффективность.
Следующее мероприятие будет проведено 1 марта 2019 года в городе Термез Сурхандарьинской области.
Группа координации проекта “Повышение энергоэффективность промышленных предприятий" при Министерстве экономики и промышленности