22/02/2019 - 19:43 9475
Davra suhbatlarini o‘tkazish doirasida, 2019 yil 18-21 fevral kunlari Buxoro, Navoiy, Samarqand va Qarshi shaharlarida ishlab chiqarish korxonalarida, shu jumladan kichik biznes sub'yektlari, xamda tijorat banklarining vakillari ishtirokida uchrashuvlar o‘tkazildi.
Mazkur davra suhbatining asosiy maqsadi – ishlab chiqarish korxonalarida, shu jumladan kichik biznes sub'yektlarida energiya tejovchi texnologiyalarni joriy etish tajribasi hamda energiya samaradorligini oshiruvchi tadbirlarga investitsiya jalb etishning foyda va afzalliklarini ko‘rsatishdan iborat.
Shu bilan birga tadbir davomida “Qizilqumsement” AJ, “Navoiazot” AJ, Muborak gazni qayta ishlash korxonasi, “Sho‘rtanneftegaz” MCHJ, “Muborakneftegaz” MCHJ kabi yirik korxonalar vakillari Loyiha doirasida energosamardor uskunalarni joriy etish natijalari va tajribalari to‘g‘risida ishtirokchilar bilan o‘rtoqlashdilar.

Повышение энергоэффективности промышленных предприятий” - благоприятные возможности для привлечения иностранных инвестиций в регионы
22/02/2019 - 19:47 10272
В продолжении проведения круглых столов, 18-21 февраля 2019 года в городах Бухара, Навои, Самарканд и Карши были проведены встречи с представителями промышленных предприятий и малго бизнеса, а также коммерческих банков.
На встречах также выступили представители предприятий АО “Кизилкумцемент”, “Навоиазот”, “Мубарекского ГПЗ”, ООО “Шуртаннефтенгаз”, ООО “Муборекнефтегаз”, которые поделились своим опытом и результатами по внедрению энергосберегающих технологий в рамках данного Проекта.