2018-yil 13-iyul kuni Toshkent shahrida bo‘lib o‘tgan O‘zbekiston-Shveysariya biznes forumi doirasida imzolangan memorandumlar
18/07/2018 - 16:11 9127
1. O‘zbekiston Respublikasi Savdo-sanoat palatasi va «Economiesuisse» Shveysariya biznes federatsiyasi o‘rtasida anglashuv memorandumi
2. O‘zbekiston Respublikasi Sog‘liqni saqlash vazirligi va “Swiss Medical Network Genolier” klinikasi o‘rtasida hamkorlik memorandumi
3. O‘zbekiston Respublikasi Turizmni rivojlantirish bo‘yicha Davlat qo‘mitasi huzuridagi «Milliy PR-markazi» DUK  va “Switzerland Tourism” kompaniyasi o‘rtasida hamkorlik yuzasidan kelishuv xati
4. Hamkorbank  va “Julius Baer & Co Ltd” kompaniyasi o‘rtasidagi hamkorlik memorandumi
5. “UZTEKS” (O‘zbekiston) kompaniyasi guruhi va «Rieter Management AG» (Shveysariya) o‘rtasida Xorazm viloyati, Shovot tumanida «Textile Finance Khorezm» MCHJ negizida yangi to‘qimachilik mahsulotlari ishlab chiqarish loyihasini amalga oshirish bo‘yicha anglashuv memorandumi
6. “O‘zto‘qimachiliksanoat” va "Maschinenfabrik Rieter AG" uyushmasi o‘rtasida O‘zbekistonda to‘qimachilik korxonalarini korporativ boshqaruv tizimida o‘qitishga qaratilgan ikki tomonlama o‘zaro hamkorlikni rivojlantirish bo‘yicha anglashuv memorandumi.

Перечень подписанных меморандумов в ходе Узбекско-Швейцарского бизнес форума, прошедшего 13 июля 2018 года в Ташкенте
18/07/2018 - 16:25 9127
1. Меморандум о взаимопонимании между Торгово-промышленной палатой Узбекистана и швейцарской бизнес-федерации Economiesuisse
2. Меморандум о сотрудничестве между Министерством здравоохранения Республики Узбекистан и клиникой "Swiss Medical Network Genoяlier"
3. Письмо о намерениях о сотрудничестве в сфере туризма между ГУП "Национальный PR-Центр" при Государственном комитете Республики Узбекистан по развитию туризма и  "Switzerland Tourism"
4. Меморандум о сотрудничестве между акционерно-коммерческим банком "Хамкробанк" и Компанией "Julius Baer & Co Ltd"
5. Меморандум о взаимопонимании между Группой компаний "УЗТЕКС” (Узбекистан)  и Компанией "Rieter Management AG"  предусматривает создание нового текстильного производственного объекта в Шаватском районе Хорезмской области (Узбекистан) на базе СП ООО "Textile Finance Khorezm"
6. Меморандум о взаимопонимании по развитию двустороннего сотрудничества между "Mаschinenfabrik  Rieter AG " и Ассоциацией "Узтекстильпром" для выполнения корпоративного управления обучающего текстильных предприятий в Узбекистане