22/09/2017 - 17:47 24660
Joriy yilning 21 senyabrida Iqtisodiyot vazirligida vazirlik va uning tarkibiy bo‘linmalarida jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari bilan ishlash masalalariga bag‘ishlangan seminar bo‘lib o‘tdi. Unda vazirlik va tizimdagi tashkilotlar xodimlari ishtirok etdilar.
Seminarni vazir o‘rinbosari A.Ortiqov olib bordi. U seminar ishtirokchilarini kun mavzusidagi masalaning dolzarbligi, vazirlikning har bir xodimining murojaatlar bilan ishlash malakasini oshirish, murojaatchilar oldida ularning ulkan mas'uliyati hamda vazirlik doirasida bu borada olib borilayotgan tegishli chora-tadbirlarni yanada jadallashtirish kerakligini ta'kidlab o‘tdi.
Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Prezident devoni, Vazirlar Mahkamasi hamda Adliya vazirligidan mutasaddi vakillar ishtirok etishdi.
Jumladan, Adliya vazirligi mutaxassisi J.Kamilov joriy yilning 11 sentyabrida yangi tahrirda qabul qilingan, 38 moddadan iborat bo‘lgan “Jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari to‘g‘risida”gi Qonunning mazmun va mohiyatini tinglovchilarga batafsil tushuntirib berdi.
Vazirlar Mahkamasining bo‘lim mudiri Imomnazar Mirzayev so‘zga chiqib, tinglovchilarga davlat organlari amaliyotidan kelib chiqqan holda jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari bilan ishlashning zamonaviy talablari haqida nutq so‘zladi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezident devonining vakili S.Xodjayev o‘z ma'ruzasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining virtual qabulxonasining bir yillik faoliyati haqida so‘zlar ekan, uning natijalari hamda kelib tushayotgan murojaatlar bilan ishlashda davlat organlari oldida turgan vazifalar haqida tushunchalar berdi.

22/09/2017 - 17:48 20576
21 сентября 2017 года в Министерстве экономики прошел семинар, посвященный вопросам работы с обращениями физических и юридических лиц. В нем приняли участие сотрудники министерства и подведомственных организаций.
Семинар вел заместитель министра А.Ортиков. Ознакомив слушателей повесткой дня А.Ортиков передал слово уполномоченным представителям Аппарата Президента, Кабинета Министров и Министерства юстиции Республики Узбекистан.
В частности, представитель Министерства юстиции Ж.Камилов подробно разяснил слушателям суть новой редакции Закона Республики Узбекистан “Об обращениях физических и юридических лиц”, принятый 11 сентября 2017 года.
Имомназар Мирзаев, заведующий отделом Кабинета Министров в своей речи рассказал о современных требованиях пр работе с обращениями физических и юридических лиц, вытекающих из практики деятельности государственных органов.
С.Ходжаев, представитель Аппарата Президента Республики Узбекистан, выступая перед слушателями говорил о результатах деятельности Виртуальной приемной Президента Республики Узбекистан достигнутых за год и задачах государственных органов по работе с поступающими обращениями.