LOYIHA: O‘zbekiston Respublikasi hududiga olib kirishda import bojxona boji va qo‘shilgan qiymat solig‘idan ozod qilinadigan texnologik jihozlar ro‘yxatiga o‘zgartirish kiritish haqida
17/07/2017 - 16:02 10637
O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI IQTISODIYOT VAZIRLIGI
O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI MOLIYA VAZIRLIGI
O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI TASHQI SAVDO VAZIRLIGI
O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI DAVLAT BOJXONA QO‘MITASINING
QARORI
O‘zbekiston Respublikasi hududiga olib kirishda import bojxona boji
va qo‘shilgan qiymat solig‘idan ozod qilinadigan texnologik jihozlar ro‘yxatiga o‘zgartirish kiritish haqida
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2007 yil 14 martdagi PF-3860-son «Ishlab chiqarishni modernizatsiyalash, texnik va texnologik qayta jihozlashni rag‘batlantirishga oid qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida»gi Farmonining 5-bandiga muvofiq, O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot vazirligi, Moliya vazirligi, Tashqi savdo vazirligi va Davlat bojxona qo‘mitasi qaror qiladi:
1. O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot vazirligi, Moliya vazirligi, Tashqi iqtisodiy aloqalar, investitsiyalar va savdo vazirligi va Davlat bojxona qo‘mitasining 2013 yil 15 fevraldagi 21, 16, 3-02, 01-02/8-44-son qarori (ro‘yxat raqami 2436,
2013 yil 20 mart) (O‘zbekiston Respublikasi qonun hujjatlari to‘plami, 2013 y., 12-son, 157-modda) bilan tasdiqlangan O‘zbekiston Respublikasi hududiga olib kirishda import bojxona boji va qo‘shilgan qiymat solig‘idan ozod qilinadigan texnologik jihozlar ro‘yxatining 82-pozitsiyasi quyidagi tahrirda bayon etilsin:
82.
8704 10 102 0***,
8704 21 100 0,
8704 23 910 1,
8704 23 910 2,
8704 31 100 0
Yevro 3 va undan ortiq standartlarga mos keladigan, 8705 (yuk ko‘tarish qobiliyati 50 tn gacha bo‘lgan avtokranlardan tashqari TIF TN kodi 8705 10 009 0) Yevro 3 va undan ortiq standartlarga mos keladigan

ПРОЕКТ: О внесении изменения в Перечень технологического оборудования, освобождаемого при ввозе на территорию Республики Узбекистан от импортной таможенной пошлины и налога на добавленную стоимость
17/07/2017 - 16:06 10294
МИНИСТЕРСТВА ЭКОНОМИКИ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН
МИНИСТЕРСТВА ФИНАНСОВ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН
МИНИСТЕРСТВА ВНЕШНЕЙ ТОРГОВЛИ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН
ГОСУДАРСТВЕННОГО ТАМОЖЕННОГО КОМИТЕТА
О внесении изменения в Перечень технологического оборудования, освобождаемого
при ввозе на территорию Республики Узбекистан от импортной таможенной пошлины и налога на добавленную стоимость
В соответствии с пунктом 5 Указа Президента Республики Узбекистан от 14 марта 2007 года № УП-3860 «О дополнительных мерах по стимулированию модернизации, технического и технологического перевооружения производства» Министерство экономики, Министерство финансов, Министерство внешней торговли и Государственный таможенный комитет Республики Узбекистан постановляют:
1. В Перечне технологического оборудования, освобождаемого при ввозе на территорию Республики Узбекистан от импортной таможенной пошлины и налога на добавленную стоимость, утвержденном постановлением Министерства экономики, Министерства финансов, Министерства внешних экономических связей, инвестиций и торговли и Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан от 15 февраля 2013 года №№ 21, 16, 3-02, 01-02/8-44 (рег. № 2436 от 20 марта 2013 года) (Собрание законодательства Республики Узбекистан, 2013 г., № 12, ст. 157), позицию 82 изложить в следующей редакции:
82. |
8704 10 102 0***, |
Моторные транспортные средства для перевозки грузов и специального назначения |
2. Настоящее постановление вступает в силу по истечении трех месяцев со дня его официального опубликования.