19/01/2017 - 12:34 16018
Unda vazir hamda uning o‘rinbosarlari, Hay'at a'zolari, bosh boshqarma, boshqarma va bo‘lim boshliqlari, vazirlik tasarrufidagi tashkilotlar rahbarlari, shuningdek Qoraqalpog‘iston Respublikasi Iqtisodiyot vaziri, viloyatlar hamda Toshkent shahar hokimliklari hududlarini kompleks rivojlantirish Yig‘ma boshqarmalari rahbarlari ishtirok etadilar.
Yig‘ilishda 2016-yilda respublikani ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish yakunlari, joriy yilning 14 yanvar kuni bo‘lib o‘tgan Vazirlar Mahkamasining yig‘ilishida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti tomonidan belgilab berilgan islohotlarni chuqurlashtirish bo‘yicha birinchi darajadagi vazifalarni so‘zsiz bajarilishini ta'minlash borasida vazirlik va uning quyi tashkilotlari oldida turgan ustuvor vazifalarga doir masalalar ko‘rib chiqiladi.

19/01/2017 - 12:39 11850
21 января 2017 года в Министерстве экономики Республики Узбекистан состоится расширенное заседание Коллегии.
На заседание примут участие министр, заместители министра, члены Коллегии, начальники главных управлений, управлений и отделов министерства, руководители подведомственных организаций, а также руководители Министерства экономики Республики Каракалпакстан, Сводных управлений по комплексному развитию территорий хокимиятов областей и г. Ташкент.
Повестка дня коллегии: “Об итогах социально-экономического развития страны за 2016 год и первоочередных задачах министерства, подведомственных организаций министерства по безусловному обеспечению реализации важнейших приоритетов углубления реформ, определенных Президентом Республики Узбекистан на заседании Кабинета Министров 14 января т.г.».