Iqtisodchi va moliyachi Jim O’Nilning O‘zbekiston iqtisodiy forumi doirasida talaba yoshlar bilan uchrashuvi
04/10/2021 - 09:53 3845
Joriy yilning 30-sentabr sanasida Iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish vazirligida iqtisodchi va moliyachi, “Goldman Sachs Asset Management” kengashi sobiq raisi, BRICS atamasi asoschisi Jim O’Nil O‘zbekistonlik iqtidorli talaba yoshlar bilan seminar-trening o‘tkazdi.
Seminar davomida Jim O’Nil o‘zining rivojlangan davlatlar iqtisodiy ko‘rsatkichlari, rivojlanish bosqichlari va istiqbollari haqidagi taqdimotini namoyish etdi. Shuningdek, iqtisodchi va moliyachi faoliyati davomida erishgan yutuqlari va muvaffaqtiyatlari haqida so‘zlab berdi hamda ushbu sohaga qadam qo‘yayotgan yosh iqtisodchilarga o‘z tajribasidan kelib chiqqan holda maslahatlar berdi.

Экономист и финансист Джим О'Нил встретился со студентами в рамках Экономического форума Узбекистана
04/10/2021 - 09:54 7374
30 сентября в Министерстве экономического развития и сокращения бедности экономист и финансист, бывший председатель правления Goldman Sachs Asset Management и основатель термина BRICs Джим О'Нил провел семинар с талантливыми узбекскими студентами.
В ходе семинара Джим О'Нил сделал презентацию об экономических показателях, этапах развития и перспективах развитых стран. Он также рассказал о достижениях и успехах в своей карьере и дал советы молодым экономистам, выходящим на рынок, на основе своего опыта.