PricewaterhouseCoopers kompaniyasi delegatsiyasi bilan uchrashuvlar
19-20-may kunlari Iqtisodiy taraqqiyot va kambagallikni qisqartirish vazirligida vazirning birinchi orinbosari Ilhom Norqulov va vazirlikning boshqa vakillarining PwC hamkori Mixail Magrilov boshchiligidagi PricewaterhouseCoopers (PwC) delegatsiyasi bilan Toshkent viloyatini rivojlantirish strategiyasi va ijtimoiy himoya sohasi yo‘nalishlari tartibi bo‘yicha hamkorlikni muhokama qilish maqsadida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Shuningdek, uchrashuvda Rossiyaning PwC infratuzilmasi va loyihasini moliyalashtirish boyicha direktori, amaliyot rahbari Sergey Luzan, boshqaruvchi hamkor, PwCning Ozbekistondagi biznes-konsultatsiya amaliyoti rahbari Abdulhamid Mominov va boshqa mutaxassislar ishtirok etishdi.
Ma’lumot uchun: PricewaterhouseCoopers International Limited kompaniyasi konsalting va audit sohasidagi xalqaro kompaniyalar tarmogi bolib, ularning har biri mustaqil yuridik shaxs hisoblanadi. Brend 160 yildan ortiq vaqt mobaynida mavjud bolib, tortta auditorlik kompaniyasining bir qismi hisoblanadi.
Tomonlar atrof-muhit, ijtimoiy va korporativ boshqaruv, mehnat unumdorligini oshirish, ishsizlik darajasini pasaytirish va yashirin iqtisodiyot masalalarini muhokama qildilar. Shuningdek, yangi loyiha “Toshkent viloyati YaHM ning osishi” korib chiqildi, uning asosiy maqsadi mintaqaning iqtisodiy strategiyasini ishlab chiqishdan iborat. U mintaqaning iqtisodiyotini xalqaro qiymat zanjirlariga integratsiya qilish, kichik va orta biznesni rivojlantirish, ish bilan bandlik va mehnat unumdorligi osishini ta’minlash, "yashirin iqtisodiyot" ulushini kamaytirish va byudjetga soliq tushumini oshirish, mahalliy va xalqaro bozorlarda (shu jumladan DXSh) investitsiyalarni jalb qilish, transport va transplantatsiya infratuzilmasini takomillashtirish kabi vazifalarni oz ichiga oladi.
Uchrashuv davomida tomonlar ijtimoiy himoya sohasida mumkin bo‘lgan hamkorlik yo‘nalishlari va ularning to‘lanish tartibi hamda asosiy yo‘nalishlarining modellari bilan tanishib o‘tdilar. Shu bilan birga ushbu dastur orqali ko‘zda tutilgan istiqbollar va natijalar bo‘yicha muhokamalar bo‘lib o‘tdi.

Meetings with the delegation of the PricewaterhouseCoopers Company
On May 19 and 20, at the Ministry of Economic Development and Poverty Reduction the First Deputy Minister Ilkhom Norkulov met with a delegation from PricewaterhouseCoopers (PwC) headed by PwC partner Mikhail Magrilov. The aim was to discuss cooperation on the development strategy of the Tashkent region and the order of possible areas of cooperation in the field of social security.
Among the guests were Sergey Luzan, Director, Head of Infrastructure and Project Finance Practice at PwC Russia, Abdulhamid Muminov, Managing Partner, Head of PwC Business Consulting Practice in Uzbekistan, and other specialists.
For reference: PricewaterhouseCoopers International Limited is an international network of consulting and audit companies, each of which is a separate legal entity. The brand has existed for over 160 years and is included in the so-called Big Four of audit companies.
The parties discussed issues of environmental, social and corporate governance, increasing labor productivity, reducing unemployment and the shadow economy. A new project "Growth of the GRP of the Tashkent region" was considered, the main goal of which is to develop an economic strategy for the region. It includes such tasks as the integration of the regional economy into international value chains, the development of small and medium-sized businesses, ensuring the growth of employment and labor productivity, reducing the share of the “shadow economy” and increasing tax revenues to the budget, attracting investment in the local and international markets ( including PPP), improvement of transport and transfer infrastructure.
During the meeting, the parties got acquainted with possible areas of cooperation in the field of social security and the procedure for its payment, as well as models of the main areas. The expected prospects and results of the program were also discussed.
Following the meeting, the parties identified the prospects for socio-economic development and expressed their readiness to further strengthen cooperation.