"Inson kamoloti indeksi — 2020" hisoboti tahlili, amalga oshirilgan ishlar hamda samaradorlikning eng muhim ko'rsatkichlariga (KPI) erishish bo'yicha ustuvor yo'nalishlar
31/03/2021 - 17:28 4815
“Inson kamoloti indeksi – 2020” hisoboti natijalariga ko‘ra, O‘zbekiston Respublikasi yuqori inson kamoloti darajasiga ega davlatlar qatoridan joy oldi hamda indeksda 0,720 ko‘rsatkich bilan 106-o‘rinni egallab, avvalgi qayd etgan natijasiga nisbatan 2 pog‘ona yuqoriga ko‘tarilgan.

"Human Development Index 2020" analysis of the report, progress and priority areas to achieve key performance indicators
14/04/2021 - 14:45 4691
"Human Development Index 2020" analysis of the report, progress and priority areas to achieve key performance indicators.
According to the report “Human Development Index - 2020”, the Republic of Uzbekistan is classified as a country with a high level of human development and ranks 106th in the index with a value of 0.720, an improvement compared to the previous result was +2 positions.