Kengaytirilgan Hay'at yig‘ilishida ko‘rib chiqiladigan masalalar tartibi
Kun tartibida: «2017-yilda respublika hududlarini va iqtisodiyot tarmoqlarini yanada barqaror rivojlantirishni ta'minlash hamda joriy yilning birinchi choragida respublikani ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish yakunlari bo‘yicha vazirlik oldida turgan ustuvor vazifalar to‘g‘risida».
Muhokama qilinadigan masalalar:
1. “O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017-yil 11-apreldagi “O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining topshiriqlari va hujjatlari talablarini samarali va natijadorligini ta'minlanishida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Davlat maslahatchilari, Vazirlar Mahkamasi rahbariyati va uning majmualari, davlat va xo‘jalik boshqaruvi, shuningdek, hokimiyatlarning barcha darajadagi rahbarlarining shaxsiy javobgarligi hamda ijro intizomini mustahkamlash to‘g‘risida”gi PP-2881-sonli qarorida belgilab berilgan vazifalarga mos ravishda Iqtisodiyot vazirligi tizimida ijro intizomini mustahkamlash yuzasidan chora-tadbirlar to‘g‘risida”;
2. O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017-yil 16-martdagi «O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot vazirligining hududiy boshqarmalari faoliyatini tashkil etish bo‘yicha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PP-2840-sonli qarori talablarini so‘zsiz va o‘z vaqtida amalga oshrilishi yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot vazirligi, uning tarkibiy bo‘linmalari va hududiy boshqarmalari oldida turgan vazifalar to‘g‘risida;
2.1 Hududlarni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish Dasturi natijadorligi hamda birinchi yarim yillik va 2017-yil uchun dolzarb vazifalar to‘g‘risida.
2.2 Tashkil etilgan kichik sanoat zonalarini faoliyatini ta'minlashda Iqtisodiyot vazirligi va uning hududiy boshqarmalarining vazifalari to‘g‘risida.
2.3. 2015-2019-yillarda Tayyor mahsulot, butlovchi buyumlar va materiallar ishlab chiqarishni mahalliylashtirish Dasturini (PQ-2698 26.12.2016 y.) amalga oshirish natijalari, shuningdek mahalliy korxonalarda import mahsulotlarini mahalliylashtirishning asosiy vazifalari.
3. 2018-yilgi asosiy ijtimoiy-iqtisodiy ko‘rsatkichlar prognozini ishlab chiqish bo‘yicha tashkiliy chora-tadbirlar to‘g‘risida.

Порядок обсуждения вопросов на расширенном заседании коллегии
Повестка дня: «Об итогах социально-экономического развития республики за I квартал 2017 года, первоочередных задачах министерства по обеспечению дальнейшего устойчивого развития отраслей, сфер экономики и территорий республики в 2017 году».
Темы для обсуждения:
1. О мерах по укреплению исполнительской дисциплины в системе Министерства экономики Республики Узбекистан в соответствии с задачами определенными Постановлением Президента Республики Узбекистан №ПП-2881 от 11 апреля 2017 года «О персональной ответственности Государственных советников Президента Республики Узбекистан, руководителей Кабинета Министров и его комплексов, органов государственного и хозяйственного управления, а также хокимиятов всех уровней за эффективное и результативное исполнение актов и поручений Президента Республики Узбекистан, а также за укрепление исполнительской дисциплины»;
2. О задачах Министерства экономики Республики Узбекистан, территориальных и подведомственных подразделений по безусловной и своевременной реализации Постановления Президента Республики Узбекистан №ПП-2840 от 16 марта 2017 г. «О мерах по организации деятельности территориальных управлений Министерства экономики Республики Узбекистан»;
2.1. О результатах реализации Программ социально-экономического развития территорий, а также задачах на I полугодие и в целом в 2017 году.
2.2. О задачах Министерства экономики Республики Узбекистан и его подразделений по обеспечению деятельности созданных малых промышленных зон.
2.3. О результатах реализации Программы локализации производства готовой продукции, комплектующих изделий и материалов на 2015-2019 годы (ПП-2298 от
11.02.2015 г.), а также задачах по локализации импортируемых материалов, комплектующих и оборудования на отечественных предприятиях.
3. Об организационных мерах по разработке прогнозов основных социально-экономических показателей на 2018 год.