Rossiyalik jurnalistlar bilan uchrashuv
Joriy yilning 29-noyabr kuni Iqtisodiyot vazirligida vazir o‘rinbosari Sh.Ismoilov O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovini yoritish uchun mamlakatimizga tashrif buyurgan Rossiya Federatsiyasining yetakchi ommaviy axborot vositalari vakillari uchun brifing uyushtirdi.
Sh.Ismoilov chet ellik jurnalistlarni mustaqillik yillarida O‘zbekiston Respublikasi erishgan iqtisodiy yutuqlari, bugungi kunda amalga oshirilayotgan ishlar hamda O‘zbekiston Respublikasining Rossiya Federatsiyasi bilan iqtisodiy hamkorligi haqidagi ma'lumotlar bilan tanishtirdi.
Tadbirda Makroiqtisodiy ko‘rsatkichlar prognozi va monitoringi bo‘limi boshlig‘i Yo.Fayzullayev, To‘lov balansini ishlab chiqish va monitoringini olib borish bo‘limi boshlig‘i B.Maxmudov hamda Tashqi savdo balansi, eksport zaxiralarini jalb qilish, eksport hajmi va nomenklaturasi kengaytirilishini nazorat qilish bo‘limi boshlig‘i A.Urunovlar ishtirok etishdi.

Встреча с журналистами России
29 ноября текущего года в Министерстве экономики прошел брифинг заместителя министра Ш.Исмоилова с аккредитованными для освещения выборов Президента нашей страны представителями российских СМИ.
Ш.Исмоилов провел презентацию на тему: «Экономическое развитие Республики Узбекистан за годы Независимости» и рассказал иностранным журналистам об экономических отношениях между Республикой Узбекистан и Российской Федерацией.
Со стороны министерства в брифинге также принимали участие Я.Файзуллаев – начальник отдела прогнозов и мониторинга макроэкономических показателей, Б.Махмудов – начальник отдела разработки и мониторинга платежного баланса и А.Урунов – начальник отдела внешнеторгового баланса, вовлечения резервов и контроля за расширением объемов и номенклатуры экспорта.
В ходе встречи представители средств массовой информации получили ответы на интересующие их вопросы.