Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashi Raisi, viloyatlar va Toshkent shahar, shuningdek, tuman (shahar)lar hokimlarning birinchi o‘rinbosarlari uchun seminar-trening so‘nggi kuni bo‘lib o‘tdi
24/03/2022 - 11:03 4143
Joriy yilning 18-mart kuni Iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish vazirligi hamda Davlat boshqaruvi akademiyasida Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashi Raisi, viloyatlar va Toshkent shahar, shuningdek, tuman (shahar)lar hokimlarning birinchi o‘rinbosarlari uchun seminar-treningni so‘nggi kuni bo‘lib o‘tdi.
Seminar-trening bir qator vazirlik va idoralarning mas’ul vakillari, xususan, Savdo-sanoat palatasi raisi o‘rinbosari Jaxongir Mamajonov, Davlat xizmatini rivojlantirish agentligi kadrlar maʼmuriyatchiligi departamenti mudiri Ilhom Qurbonov, Davlat xizmatlari agentligi vakillari hamda Davlat boshqaruvi akademiyasi
professor-o‘qituvchilari tomonidan o‘tkazildi.
Seminar-trening davomida tadbirkorlarni qo‘llab-quvvatlash, ularga beriladigan imtiyozlar hamda aholini ishbilarmonlik sohasi bo‘yicha o‘qitish, davlat xizmati tiziminining ishlash mexanizmlari, bugungi kunda davlat xizmatini rivojlanish yuzasidan amalga oshirilayotgan ishlarning mazmun-mohiyati, xususan, KPI tizimni joriy etish, rivojlantirish va o‘ziga xos jihatlarini shakllantirish, ishlash mexanizmlari, sohaga zamonaviy texnologik yangiliklarni jalb qilish masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik Palatasi Kengashining “Davlat fuqarolik xizmati to‘g‘risida”gi QL-861-son O‘zbekiston Respublikasi qonuni loyihasining mazmun-mohiyati, davlat fuqarolik xizmatchisining faoliyati samaradorligini baholash tizimi, asosiy yo‘nalishlari, belgilangan vazifalar, ishlab chiqilayotgan yangi mexanizmlardan samarali foydalanish masalalari ko‘rib chiqildi.
Shu bilan birga, seminar-treningda Milliy kadrlar tayyorlash tizimi, Davlat xizmatini rivojlantirish agentligining - yagona ochiq portali, faoliyati, yo‘nalishlari, portal tomonidan ko‘rsatiladigan xizmatlar muhokama qilindi.
Seminar davomida ishtirokchilar yuqorida qayd etilgan masalalar yuzasidan mutaxassislar bilan fikr almashdilar.
Seminar yakunida O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi Huzuridagi Davlat test markazi hamda Davlat boshqaruvi akademiyasi tomonidan ishtirokchilardan seminar-trening davomida olgan bilim va ko‘nikmalari test sinovidan o‘tkazildi.
Shuningdek, ishtirokchilar uchun kirib kelayotgan Navro‘z bayrami munosabati bilan ma’naviy-marifiy tadbir tashkil etildi hamda o‘tkazilgan seminar-treninglar yuzasidan sertifikatlar tadqim etildi.

The last day of the seminar-training for the First Deputies of the chairmen of the Council of Ministers of the Republic of Karakalpakstan, the khokims of regions and the city of Tashkent, as well as districts (cities)
24/03/2022 - 11:04 4330
The last day of the seminar training for the First Deputies of the Chairman of the Council of Ministers of the Republic of Karakalpakstan, governors of regions and the city of Tashkent, as well as districts (cities) was held on March 18 at the Ministry of Economic Development and Poverty Reduction and the Academy of Public Administration.
The seminar was attended by representatives of a number of ministries and departments, in particular, Deputy Chairman of the Chamber of Commerce of the Republic of Uzbekistan Jakhongir Mamajonov, Head of the Personnel Administration Department of the Agency for the development of public service under the President of the Republic of Uzbekistan Ilhom Kurbanov, representatives of the Civil Service Agency and professors from the Academy of Public Administration.
During the seminar-training, support for entrepreneurs, benefits and training of the population in the field of entrepreneurship, the mechanisms of the civil service, the essence of the work being done today to develop the civil service, in particular, the introduction of the KPI system, development and formation of specific aspects, working mechanisms, issues of attracting modern technological innovations to the industry.
However, the content of the draft law of the Republic of Uzbekistan No. QL-861 "On Civil Service" of the Council of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan, the system of performance evaluation of civil servants, main directions, identified tasks, issues of effective use of new mechanisms being developed.
In addition, the seminar discussed the National Training System, the single open portal of the Civil Service Development Agency, its activities, directions, services provided by the portal.
During the seminar, participants exchanged views with experts on the above issues.
At the end of the seminar, the State Testing Center under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan and the Academy of Public Administration tested the knowledge and skills acquired by the participants during the training.
In addition, a spiritual and educational event was organized for the participants on the occasion of the upcoming Navruz holiday, and certificates were awarded for the seminars and training held.