16/07/2021 - 10:17 4275
Joriy yilning 14-iyul kuni Loyihani amalga oshirish jarayoni bilan tanishish doirasida O‘zbekiston Respublikasi Korrupsiyaga qarshi kurash agentligining direktori Akmal Burxanov Farg‘ona viloyatida bo‘lib o‘tayotgan o‘quv seminarida ishtirok etdi. Shu bilan birga, u yerda Loyihani amalga oshirish guruhi direktori Zafar Urakov tomonidan tayyorlangan loyiha doirasida amalga oshirilayotgan ishlar bo’yicha taqdimot ham namoyish etildi.
Xususan, Zafar Urakov tomonidan “Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasining maqsadi - asosiy infratuzilma va ijtimoiy ob'ektlarni yaxshilashga yangi yondashuvni qo‘llash ekanligini ta'kidladi. Shu bilan birga, loyiha qishloq aholisining keng ishtirokini ko‘zda tutib, shaffoflik va hisobdorlikni ta'minlashga qaratilgan.
Shuningdek, Andijon viloyati Paxtabod tumani “Sohil” MFYda 264 o‘rinli va Jizzax viloyati Baxmal tumani “Saroy” MFYda 220 o‘quvchiga mo‘ljallangan 2ta zamonaviy maktabni qurish bo‘yicha loyihalar taqdim etildi. Ayni paytda, qurilish-ta‘mirlash ishlari uchun pudratchini aniqlash jarayoni davom etayotgani haqida xabar berildi. Shu bilan birga, bu tadbirlar davomida Jahon bankining mutaxassisi ham ishtirok etdi.
Bundan tashqari, loyiha doirasida Jizzax va Sirdaryo viloyatlari qishloqlarida toza ichimlik suvi bilan ta'minlash, elektr ta'minoti tizimlarini yaxshilash, ichki ko‘chalarni ta'mirlash, ko'priklar qurish, shuningdek, chiqindi suvlarni quritish (mavjud drenajni qayta ta’mirlash) kabi 25 ta tegishli subloyihalar aniqlanganligi ta'kidlandi.

Within the framework of "Rural Infrastructure Development" Project in Andijan, Fergana and Namangan regions, a training seminar on mobilizing rural communities continues by the International Consultant of the World Bank
16/07/2021 - 10:18 3940
Within the framework of familiarization with the progress of the project on July 14 this year. Akmal Burkhanov, Director of the Anti-Corruption Agency of the Republic of Uzbekistan, attended a training seminar in the Fergana region, where Zafar Urakov, Director of the Project Implementation Unit, provided presentation information on the measures taken to implement the project.
In particular, Zafar Urakov provided information that the main goal of the Rural Infrastructure Development project is to apply a new approach to improving basic infrastructure and social facilities. At the same time, the project provides for the organization of participation of the rural population with broad involvement and aims to ensure transparency and accountability. At the same time, a World Bank specialist partook in the event.
Also, projects were presented for the construction of 2 modern schools, designed for 264 seats in Sokhil MCA in Pakhtabad district, Andijan region and 220 seats in Saroy MCA in Bakhmal district, Jizzakh region. It was also reported that the process of determining a contractor for construction and repair work is currently underway.
In addition, it was noted that in the project villages of Jizzakh and Syrdarya regions, 25 relevant subprojects were identified related to the provision of clean drinking water, improvement of power supply systems, repair of internal streets, construction of bridges, as well as with wastewater disposal (reconstruction of drainage).