Saudiya Arabistoni "ACWA Power" kompaniyasi rasmiylarining Iqtisodiy taraqqiyot va kambag'allikni qisqartirish vazirligiga tashrifi
29/01/2021 - 15:11 7364
Joriy yilning 25-yanavarida Saudiya Arabistoni "ACWA Power" kompaniyasining boshqaruv raisi Muhammad Abunayan va kompaniya rasmiylari Iqtisodiy taraqqiyot va kambag'allikni qisqartirish vazirligiga tashrif buyurishdi.
Uchrashuv davomida, Saudiya Arabistoni tomoni O'zbekiston bilan o'zaro aloqalarni rivojlantirishdan mamnunligini, shuningdek, energiya sohasida hamkorlik bilan cheklanmasdan, tibbiyot, qishloq xo'jaligi, turizm, inson kapitalini rivojlantirish va shu kabi qator sohalarda hamkorlik o'rnatishga qiziqish bildirishdi.
O'zbekiston tomoni pandemiya sabab mamlakat iqtisodiyotidagi o'zgarishlarga to'xtalib o'tib, kutilayotgan ijobiy o'sish hamda qator sohalar, jumladan, xususiylashtirish, qishloq xo'jaligi va mevachilikning istiqbollari haqida fikrlar bildirib o'tishdi.
Uchrashuv so'ngida tomonlar samarali hamkorlikni davom ettirishga tayyor ekanliklarini bildirib, o'z minnatdorchiliklarini bildirishdi.

Courtesy Visit of Saudi Arabia's "ACWA Power" to the Ministry of Economic Development and Poverty Reduction
29/01/2021 - 15:17 5034
On January 25 this year, the chairman of the board of directors of "ACWA Power", Muhammad Abunayan, Saudi Arabia, and company representatives paid a courtesy visit to the Ministry of Economic Development and Poverty Reduction.
During the meeting, the Saudi Arabian side expressed satisfaction with the development of relations with Uzbekistan, as well as interest in cooperation in the fields of medicine, agriculture, tourism, human capital development and a number of other areas.
The Uzbek side touched upon the changes in the country's economy caused by the pandemic, and expressed its opinion on the expected positive growth and prospects for a number of areas, including privatization, agriculture and fruit growing.
At the end of the meeting, the parties expressed their readiness to continue fruitful cooperation and expressed mutual gratitude.