O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish vazirligi huzuridagi «Qishloq infratuzilmasini rivojlantirish” loyihasini amalga oshirish guruhidagi mavjud bo‘sh ish o‘rinlariga tanlov e'lon qiladi
21/12/2020 - 12:06 9726
“Қишлоқ инфратузмасини ривожлантириш” лойиҳасини амалга ошириш гуруҳидаги (ЛАОГ) бўш ўринлар
РУЙХАТИ
1.     ЛАОГ директори ўрибосари
Малакавий талаблар:
-      Менеджмент, Иқтисодиёт ва/ёки бошқа шунга ўхшаш соҳаларда магистрлик даражаси;
-      Жаҳон Банки Гуруҳи ёки бошқа Халқаро Молия Институтлари (ХМИ) томонидан молиялаштирилган инвестицион лойиҳаларда камида 5 йиллик иш тажрибаси;
-      Давлат Инвестиция Дастурларида фаолият юритиш ёки сув хизмати сектори, ичимлик суви таъминоти ва канализация инфратузилмасини ривожлантиришни ўз ичига олган Инфратузилма лойиҳаларини ва/ёки дастурларини амалга оширувчи давлат ташкилотларида етакчи бўлимларни бошқариш бўйича камида 5 йиллик иш тажрибаси;
-      Компютер, Windows Word, Excel ва бошқа тегишли компютер дастурлари тажрибали фойдаланувчиси;
-      Ўзбек, рус ва инглиз тилларида юқори даражада сўзлашиш ва ёзиш қобилияти.
2.     Мониторинг ва баҳолаш бўйича мутахассиси
-      Иқтисодиёт, ижтимоий фанлар ва бошқа тегишли соҳаларда олий маълумот (камида бакалавр даражаси, магистр даражаси афзалроқ ҳисобланади);
-      Иш тажрибаси: жамоа ривожлантириш лойиҳаларига тегишли бўлган мониторинг ва баҳолаш бўйича камида 6 йиллик иш тажрибаси; Давлат бошқарув органларида ишлаш ёки улар билан ўзаро ҳамкорликда ишлаш тажрибаси; Статистик таҳлил қилиш кўникмалари афзаллик ҳисобланади; Давлат инвестиция дастурларини амалга ошириш жараёни тўғрисида хулоса берадиган юқори сифатли ҳисоботларни ишлаб чиқишда исботланган тажрибаси;
-      Кўникмалар: Инглиз тилини яхши билиш; Компютерни аъло даражада билиш (MS Windows, MS Excel, Word).
-      STATA ёки SPSS каби статистик дастурлардан фойдаланиш кўникмаси афзаллик ҳисобланади.
3.     Наманган офисининг молия ва бухгалтерия ҳисоботи бўйича мутахассиси
-      Бухгалтерия, Молия, Иқтисодиёт ёки шунга ухшаш соҳаларда олий маълумот.
-      Давлат ва хусусий ташкилотдаги ўхшаш вазифада камида 3 йил иш тажрибаси. ХМИ томонидан молиялаштирилган инвестицион лойиҳаларни амалга оширувчи ташкилотлардаги иш тажриба афзаллик ҳисобланади.
-      Ўзбек ва/ёки рус тилларини мукаммал билиш. Инглиз тилини иш юритиш даражасида билиш.
-      Бухгалтерия ҳисобининг давлат стандартлари билан таниш бўлиш ва молиявий ҳисоботларнинг халқаро стандартларини билиш.
-      1C - Бухгалтерия тизимида ишлашнинг тажрибали фойдаланувчи даражасидаги кўникмаси.
-      Инвестиция лойиҳаларини амалга оширишга оид норматив - ҳуқуқий ҳужжатларда белгиланган маҳаллий қоидаларни билиш катта афзаллик ҳисобланади.
-      Оғзаки ва ёзма равишда самарали алоқа қилиш қобилияти.
4.     Наманган ва Жиззах офисларининг харидлар бўйича мутахассиси
-      Муҳандислик, Ҳуқуқ, Бизнес Бошқаруви ёки бошқа тегишли соҳаларда олий маълумот;
-      Давлат харидлари билан боғлиқ соҳада камида 5 йиллик иш тажрибаси;
-      Қуйидаги соҳалардаги кўникмалар: муҳандислик иши, қурилиш ишлари, шартномалар тузиш қонунчилиги ва бошқа тегишли соҳалардаги тажриба афзаллик ҳисобланади. Маҳаллий давлат харидлари қоидаларига мувофиқ харидларни амалга ошириш тажрибаси муҳимдир;
-      INCOTERMS, FIDIC каби халқаро харидлар принциплари ва амалиётини қўллаш бўйича тажрибаларга эга бўлиш катта афзаллик беради. Жаҳон Банки ёки бошқа Халқаро Молия Институтларининг (ХМИ) тегишли бошқарув принциплари ва харидлар тартиблари бщйича тажрибаси афзаллик ҳисобланади;
-      Тил билиш қобилиятлари: Инглиз тилини ишлаш даражасида. Рус ва/ёки ўзбек тилларини билиш шарт.
5.     Намаган вилояти бўйича Атроф-муҳит ва ижтимоий ҳимоя мутахассиси
-      Ижтимоий фанлар, шаҳарсозлик, ер ажратиш ёки бошқа тегишли соҳада олий маълумот, ҳамда камида 5 йиллик тегишли иш тажрибасига эга бўлиш (масалан, ижтимоий таъсир, ерга (мажбурий) эгалик қилиш, кўчириш, меҳнат, жинс);
-      Халқаро Молия Институтларининг хавфсизлик сиёсати ва лойиҳанинг ижтимоий ҳимоя талабларига мувофиқлигини таъминлаш бўйича тажрибага эга бўлиш;
-      Миллий ижтимоий қонунчиликни яхши билиш;
-      Масъулиятлик, ташаббус кўрсатишга тайёрлик;
-      Маҳаллий ҳокимият ва жамоалар билан ишлаш бўйича катта тажриба;
-      Кучли ташкилий ва алоқа махорати;
-      Ўзбек, рус ва инглиз тиллариини мукаммал билиш, шу жумладан ҳисобот ёзиш қобилиятига эга бўлиш.
6.     Жиззах вилояти бўйича Техник назорати нозири
-      Фуқаролик бинолар қурилиши, сув таъминоти ва канализация, архитектура, шаҳарсозлик ёки қишлоқ жойларда асосий инфратузилмани қуриш ва хизмат кўрсатиш билан боғлиқ бўлган соҳаларда олий маълумот.
-      Қурилиш ишлари, инфратузилма лойиҳасини ишлаб чиқиш бўйича камида 5 йиллик иш тажрибаси талаб қилинади. Жаҳон Банки ёки бошқа Халқаро Молия Институтлари (ХМИ) томонидан молиялаштириладиган лойиҳалар/дастурларда тажрибага эга бўлиш катта афзаллик ҳисобланади.
-      Ушбу соҳаларнинг ҳар бирида билим/кўникмалар афзаллик ҳисобланади: муҳандислик лойиҳалаш дастурий таъминоти ва бошқа тегишли техник дастурий таъминот/ дастурлар . Қурилиш, ер ажратиш билан боғлиқ давлат органларидан тасдиқлаш/ рухсат олиш тажрибасига эга бўлиш афзалликдир.
-      Тилга бўлган талаблар: Инглиз тилини ўрта даражасида билиш маъқул. Рус ва ўзбек тилларини билиш шарт.
7.     Сирдарё, Жиззах вилоятлари бўйича Қишлоқ муҳандиси
-   Қурилиш муҳандислиги, қишлоқ инфратузилмаси, сув таъминоти ва канализация, архитектура ёки бошқа қурилишга мос келадиган соҳалар, яъни асосий инфратузилмани қурилиши ва қиўлоқ худудларини ривожлантириш бидан боғлиқ соҳаларда олий маълумотга эга (камида бакалавр даражаси);
-   Қурилиш муҳандислиги, инфратузилмани лойиҳалаштириш ёки техник назорати соҳаларида камида уч йиллик профессионал иш тажрибаси талаб қилинади. Халқаро ташкилотлар томонидан молиялаштирилган инвестиция лойиҳаларида аввалги иш тажрибаси афзаллик ҳисобланади;
-   Маҳаллий қурилиш меёрлари ва қоидаларида (КМК) мустахкам билимга эга;
-   Microsoft Office дастурини яхши билиш;
-   Қуйидагисоҳаларнинг ҳар қайсисида билим / кўникмалар афзаллик ҳисобланади: муҳандислик лойиҳалаштириш компьютер дастурий таъминоти ва бошқа тегишли компьютер техник дастурий таъминот / дастурлар. Давлат органлардан тасдиқлаш/ рухсат олиш тажрибасига эга бўлиш яъни қурилишга боғлиқ руҳсатномалар, қурилиш учун ерни бегоналаштириш тажрибаси афзалликдир;
-   Тилга бўлган талаблар: Инглиз тилини ўрта даражасида билиш маъқул. Рус ва ўзбек тилларини билиш шарт.
“Қишлоқ инфратузмасини ривожлантириш” лойиҳасини амалга ошириш гуруҳининг ridp@mineconomy.uz  расмий сайти орқали номзод ҳақидаги маълумотлар юборилиши лозим.

Объявляется набор на вакантные должности в группу реализации проекта «Развитие сельской инфраструктуры» при Министерстве экономического развития и сокращения бедности
21/12/2020 - 12:07 11100
Список вакантных должностей ГРП «Развитие сельской инфраструктуры»
1. Заместитель директора ГРП
Квалификационные требования:
- Уровень магистра по менеджменту, экономике и / или другим аналогичным областям;
- Не менее 5 лет опыта работы в рамках инвестиционных проектов, финансируемых Группой Всемирного банка или другими международными финансовыми институтами (МФИ);
- Не менее 5 лет опыта работы в государственных инвестиционных программах или в ведущих ключевых департаментах государственных учреждений, реализующих инфраструктурные проекты и / или программы, в том числе в сфере водоснабжения, питьевого водоснабжения и канализации;
- Опытный пользователь ПК, Windows. Word, Excel и соответствующих компьютерных программ;
- Сильные устные и письменные навыки общения на узбекском, русском и английском языках.
2. Специалист по мониторингу и оценке.
- Высшее образование в области экономики, социальных наук и других смежных наук (минимальная степень бакалавра, предпочтительно степень магистра);
- Опыт работы: не менее 6 лет связанный с мониторингом и оценкой в проектах развития на уровне сообщества; Опыт взаимодействия или работы в правительстве; Навыки статистического анализа предпочтительны; Проверенный опыт создания высококачественных отчетов, обобщающих ход реализации инвестиционных программ государственного сектора;
- Навыки: Свободное владение английским языком; Отличные компьютерные навыки (MS Windows, MS Excel, Word);
- Возможность использовать статистическую программу, такую как STATA или SPSS, является преимуществом.
3. Специалист по финансам и бухгалтерскому учету Наманганского офиса
- Высшее образование в области бухгалтерского учета, финансов, экономики или аналогичного образования;
- Минимум 3 года на аналогичной должности в общественной или частной организации. Предыдущий опыт работы в организациях, реализующих инвестиционные проекты, финансируемые МФИ, является предпочтительным;
- Отличное знание узбекского и / или русского языка. Знание английского языка является преимуществом;
- Знание национальных стандартов бухгалтерского учета, знание международных стандартов финансовой отчетности является предпочтительным;
- Сильные навыки в системе 1С-Бухгалтерия опытного пользователя;
- Знание местных правил нормативных актов в отношении реализации инвестиционных проектов является крайне предпочтительным;
- Умение эффективно общаться устно и письменно.
4. Специалист по закупкам Наманганского и Джизакского офисов
- Высшее образование в области инженерии, юриспруденции, делового администрирования или другой эквивалентной степени в соответствующей области;
- Опыт работы: не менее 5 лет работы в сфере государственных закупок;
- Знания/навыки в любой из этих областей: инженерное дело, строительные работы, договорное право и другие смежные области будут активом. Опыт проведения закупок в соответствии с местными правилами государственных закупок имеет важное значение;
- Предпочтительный опыт применения международных принципов и практики закупок, таких как INCOTERMS, FIDIC и др. Опыт закупок по руководящим принципам и процедурам закупок Всемирного банка или других международных финансовых институтов (МФИ) является ценным активом;
- Языковые способности: рабочий уровень английского языка. Русский и / или узбекский языки очень предпочтительны.
5. Специалист по экологическим и социальным гарантиям по Наманганской области
- Высшее образование в области социальных наук, городского планирования, землеустройства или другой соответствующей эквивалентной сфере с соответствующим опытом работы не менее 5 лет (например, социальное воздействие, приобретение земли, переселение, труд, пол);
- Опыт работы с политикой гарантий международных финансовых институтов и обеспечения соответствия проекта требованиям социальных гарантий;
- Хорошее владение национальным социальным законодательством;
- Сильное чувство ответственности, желание проявить инициативу;
- Большой опыт взаимодействия с местными властями и сообществами;
- Отличные организаторские и коммуникативные навыки;
- Отличное знание узбекского, русского и полного владения английским языком, включая навыки написания отчетов.
6. Инспектор технического надзора по Джизакской области.
- Высшее образование в области гражданского строительства, водоснабжения и санитарии, архитектуры, градостроительства или аналогичных областей, имеющих отношение к строительству базовой инфраструктуры и предоставлению услуг в сельских районах;
- Минимум 5 лет опыта работы на строительных работах, требуется разработка дизайна инфраструктуры. Опыт работы в проектах / программах, финансируемых Всемирным банком или другими международными финансовыми институтами (МФИ), является наиболее предпочтительным;
- Знания / навыки в любой из этих областей: программное обеспечение для инженерного проектирования и другие соответствующие технические программы будут полезны. Опыт получения разрешения / одобрения со стороны государственных органов, связанных со строительством, отводом земли, является предпочтительным;
- Требования к языку: средний уровень английского является предпочтительным. Русский и узбекский обязательны.
7. Сельский инженер по Джизакской и Сырдарьинской областям.
- Высшее образование (минимальная степень бакалавра) в области гражданского строительства, сельской инфраструктуры, водоснабжения и санитарии, архитектуры или аналогичных областей, связанных со строительством базовой инфраструктуры и развитием сельских районов;
- Не менее трех лет профессионального опыта работы в сфере гражданского строительства, проектирования инфраструктуры или технического надзора. Предыдущий опыт работы в инвестиционных проектах, финансируемых международными организациями, является преимуществом;
- Знание местных строительных норм и правил (СНиП);
- Хорошее знание Microsoft Office;
- Знания / навыки в любой из этих областей являются предпочтительными: программное обеспечение для инженерного проектирования и другое соответствующее техническое программное обеспечение / программы будут являться преимуществом. Опыт получения разрешения / одобрения со стороны государственных органов, связанных со строительством, отводом земли под строительство, является предпочтительным.
Информацию о кандидате необходимо отправлять через официальный сайт группы реализации проекта «Развитие сельской инфраструктуры» ridp@mineconomy.uz .