Andijonda energiya samaradorligi bo'yicha tadbirlar bo'lib o'tdi
28 oktyabr kuni Andijon shahrida, Yoshlar saroyi binosida energiya tejamkor uskunalari savdo yarmarkasi, shuningdek, O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 22.08.2013 y. PQ-4422-sonli qarori va "Sanoat korxonalarining energiya samaradorligini oshirish" loyihasiga bag'ishlangan davra suhbati bo'lib o'tdi.
Tashkil etilgan yarmarkada ishtirokchilar energiya tejaydigan uskunalar ishlab chiqaruvchi “Endüstriyel Elektrik”, “Fusunkor”, “Mega Trans Energy”, “Grupart”, “QIE solar technology”, “Hududgaz Andijon”,  “E-cover”, “Solar Power”, “Oftob Nur” va boshqa kompaniyalarning  mahsulotlari bilan yaqindan tanishish imkoniga ega bo'ldilar.
Ko'rgazmada “HAN’ kompamiyasi o'zi ishlab chiqaradigan elektr dvigatellar yordamida harakatlanadigan ekologik toza transport vositalarini taqdim etdi.
Yarmarkaga 300 dan ortiq kishi tashrif buyurib, ishlab chiqaruvchilar bilan aloqalar o'rnatish, shuningdek, energetika sohasidagi eng yangi mahsulotlar bilan tanishish uchun imkoniyat yaratildi.
Yarmarkadan so'ng Namangan viloyati hokimligi rahbariyati, Energetika vazirligi, Iqtisodiyot va sanoat vazirligi huzuridagi “Sanoat korxonalarining energiya samaradorligini oshirish” loyihasini muvofiqlashtiruvchi guruh hamda “Endüstriyel Elektrik” va “All solar” kompaniyalarning vakillari ishtirokida davra suhbati o'tkazildi.
Tadbirda tadbirkorlar, hududiy va mintaqaviy elektr tarmoqlari va gaz ta'minoti korxonalari vakillari, sanoat korxonalari rahbarlari ham ishtirok etdilar.
Davra suhbati davomida ishtirokchilar dolzarb masalalar bo'yicha o'z nuqtai nazarlarini bildirish, mamlakatda energiya samaradorligini rivojlantirish borasidagi muhokamalarda ishtirok etish, shuningdek ushbu soha etakchi mutaxassislarining fikrlarini eshitish imkoniyatiga ega  bo'ldilar.

В Андижане прошли мероприятия по повышению энергоэффективности
28 октября, в городе Андижан в здании Дворца молодёжи прошла ярмарка продаж энергоэффективного оборудования, а также круглый стол, посвященный постановлению Президента Республики Узбекистан от 22.08.2019 г. №ПП-4422 и проекту «Повышение энергоэффективности промышленных предприятий».
В организованной ярмарке участники имели возможность ознакомиться с продукциями компаний-производителей энергоэффективного оборудования «Endüstriyel Elektrik», «Фусункор», «Mega Trans Energy», «Grupart», «QIE solar technology», «Худудгаз Андижон»,  «E-cover», «Solar Power», «OFTOB NUR» и др.
Компания «HAN» представила на ярмарке электромобили собственного производства, которые являются экологически чистым транспортным средством, работающим при помощи электродвигателей.
Ярмарку посетило более 300 человек, в котором участники получили возможность обменяться контактами с производителями, а также узнать о новинках в сфере энергетической продукции.
После ярмарки был проведён круглый стол с участием руководства хокимията Наманганской области, представителей Министерства энергетики, Группы координации проекта «Повышение энергоэффективности промышленных предприятий» при Министерстве экономики и промышленности, а также компаний «Endüstriyel Elektrik» и «All solar».
В мероприятии также приняли участие предприниматели, представители территориальных и районных предприятий электрических сетей и газоснабжения, руководители промышленных предприятий.
В ходе круглого стола участники имели возможность высказать свою точку зрения по актуальным вопросам, принять участие в дискуссиях о развитии энергоэффективности в стране, а также услышать позицию ведущих специалистов в данной отрасли.