Davlat tashrifining asosiy tadbirlari boshlandi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning taklifiga binoan Koreya Respublikasi Prezidenti Mun Chje In davlat tashrifi bilan mamlakatimizga keldi.
19-aprel kuni Ko‘ksaroy qarorgohida oliy martabali mehmonni rasmiy kutib olish marosimi bo‘ldi. Davlat rahbarlari shohsupaga ko‘tarildi. O‘zbekiston Respublikasi va Koreya Respublikasi davlat madhiyalari yangradi. Prezidentlar faxriy qorovul safi oldidan o‘tdi.
Marosimda O‘zbekiston va Janubiy Koreya rasmiy delegatsiyasi a'zolari, mamlakatimizdagi diplomatik korpus vakillari ham hozir bo‘ldi.

Начались основные мероприятия государственного визита
По приглашению Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в нашей стране с государственным визитом пребывает Президент Республики Корея Мун Чжэ Ин.
19 апреля в резиденции Куксарой состоялась церемония официальной встречи высокого гостя. Главы государств поднялись на трибуну. Прозвучали государственные гимны Республики Узбекистан и Республики Корея. Президенты обошли строй почетного караула.
На церемонии присутствовали члены официальных делегаций Узбекистана и Южной Кореи, представители аккредитованного в нашей стране дипломатического корпуса.