Tadbirkorlar diqqatiga!
Iqtisodiyot vazirligi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Tadbirkorlik faoliyatini qo‘llab-quvvatlash tizimini tubdan takomillashtirish va beznes yuritish shart-sharoitlarini yaxshilash chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Farmoni va “Tadbirkorlik faoliyati sohasidagi litsenziyalar va ruxsat berish tartib-taomillarini yanada qisqartirish va soddalashtirish to‘g‘risida”gi qarori loyihalari tayyorlandi.
Hujjat loyihalari tadbirkorlik sub'yektlari faoliyatidagi mavjud muammolarni o‘rganish, shuningdek ularga litsenziyalar va ruxsatnomalarni rasmiylashtirish, davlat xizmatlarini ko‘rsatish bo‘yicha ishlarning ahvolini tanqidiy tahlil qilish asosida tayyorlandi.
Yuqoridaga masalalarni hal etish va tadbirkorlik rivoji uchun yanada qulay shart-sharoitlar yaratish bo‘yicha ta'sirchan va samarali chora-tadbirlar ishlab chiqish maqsadida Sizdan mazkur hujjat loyihalarining jamoatchilik ekspertizasida va muhokamalarida faol ishtirok etishingizni so‘raymiz.

Вниманию предпринимателям!
Министерством экономики подготовлены проекты Указа Президента Республики Узбекистан «О мерах по кардинальному совершенствованию системы поддержки развития предпринимательской деятельности и улучшению условий ведения бизнеса» и постановления Президента Республики Узбекистан «О мерах по дальнейшему сокращению и упрощению лицензионных и разрешительных процедур в сфере предпринимательской деятельности».
Проекты документы подготовлены на основе изучения имеющихся проблем в деятельности субъектов предпринимательства, а также критического анализа состояния дел в вопросах оформления лицензий и разрешительных документов, оказания государственных услуг субъектам предпринимательства.
В целях выработки действенных и эффективных мер, направленных на решение указанных вопросов и создание более благоприятных условий для развития предпринимательства, просим Вас активно участвовать в общественной экспертизе и обсуждениях проектов документов.
Проекты документов размещены на едином портале по обсуждению нормативно-правовых актов Республики Узбекистан (СОВАЗ):