22/07/2016 - 12:29 13550
Hay'at yig‘ilishida 2016 yilning I yarim yilligida mamlakatni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish dasturining eng muhim yo‘nalishlarini amalga oshirish yakunlari hamda respublika iqtisodiyotining barqarorligini yanada oshirish, asosiy makroiqtisodiy ko‘satkichlari va maqsadli parametrlarining bajarilishini ta'minlash borasida joriy yilning II yarmida vazirlik va uning quyi tashkilotlari oldida turgan ustuvor vazifalarga doir masalalar ko‘rib chiqiladi.
Yig‘ilishda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Iqtisodiyot vazirligi, viloyatlar hamda Toshkent shahar hokimliklari hududlarini kompleks rivojlantirish Yig‘ma boshqarmalarining kadrlar bilan ta'minlanganligi va ularning malakasini oshirish; 2017 yilda hududlarni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish Dasturlari hamda 2017-2020 yillarda hududlarni kompleks rivojlantirish Dasturlarini ishlab chiqish; O‘zbekiston Respublikasining 2017 yilgi ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanishining asosiy parametrlari; I Xalqaro meva-sabzavot yarmarkasi yakunlari va boshqa masalalar muhokama qilinishi rejalashtirilgan.

22/07/2016 - 12:35 11904
26 июля 2016 года в Министерстве экономики Республики Узбекистан состоится расширенное заседание Коллегии.
Повестка дня коллегии: «Об итогах реализации важнейших приоритетов программы социально-экономического развития страны за I полугодие 2016 года и первоочередных задачах министерства и подведомственных организаций по дальнейшему повышению устойчивости экономики республики, обеспечению выполнения основных макроэкономических показателей и целевых параметров II полугодия текущего года».
В ходе заседания планируется обсудить вопросы о состоянии укомплектованности кадрами Министерства экономики Республики Каракалпакстан, Сводных управлений по комплексному развитию территорий хокимиятов областей и г. Ташкент; разработки Программ социально-экономического развития территорий на 2017 года и Программ комплексного развития территорий на 2017-2020 гг., об основных параметрах социально-экономического развития Республики Узбекистан на 2017 год; об итогах I Международной плодоовощной ярмарки и др.